Aslında O Kedi Değilmiş - Son Dakika

Aslında O Kedi Değilmiş

30.08.2014 10:04

1
Japon popüler kültürünün bir parçası olan Hello Kitty figürü 40 yılı aşkın süredir, kullandığımız birçok eşyanın üzerinde yer alıyor. İsminde kedi kelimesi geçmesine rağmen Hello Kitty, bilinenin aksine kedi değil.Peki kim Hello Kitty? İşte hikayesi...

2
Hello Kitty arşivinin yöneticisi olan Christine Yano, Hello Kitty'nin hiçbir zaman kedi gibi dört ayak üzerinde tasvir edilmediğini söyledi.

3
Yano'ya göre Hello Kitty'nin gerçek ismi Kitty White ve ikiz kardeşi var. Ayrıca Hello Kitty elma turtasını seven, akrep burcu bir İngiliz kız çocuğu.

4
Yano, Times gazetesine yaptığı açıklamada "Hello Kitty, 1970'lerde İngiltere'deki Japonları özellikle Japon kadınları konu aldı. Kurucuları İngiltere fikrini beğenmişti çünkü hayali kurulan çocukluk hayatını en açık şekliyle göstermekteydi. Hello Kitty'nin biyografisi ise o günün koşullarına ve beklentilerine göre yazıldı.

5
İnsan da olsa kedi de olsa Hello Kitty Japon kültüründe önemli bir yere sahip. 1970'lerde ABD'de yaşayan Japonlar Hello Kittykarakterini benimsemişlerdi çünkü bu karakter onları simgeliyordu. Bu sergi de Hello Kitty'i ait olduğu toplumla birleştirmek için Japon Amerikalılar Milli Tarih Müzesi'nde yer alıyor" dedi.

6
7
8
9
10

Son Dakika Aslında O Kedi Değilmiş - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular