Son Dakika Haberleri: Asma Köprüde Tehlikeli Yolculuk

Asma Köprüde Tehlikeli Yolculuk

4 yıl önce

1

Tunceli'nin Ovacık İlçesi'ndeki bu asma köprü, köprüden geçenlere de köprüden geçen aracı izleyenlere de ecel terleri döktürdü.

2
Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde Güneykonak ve Yaylagünü köylerine kestirmeden gitmek isteyen araç sürücüleri, inanılmaz bir ‘risk' alıyor.

3
Yıllar önce Munzur Nehri üzerine yaptırılan 20 metrelik asma yaya köprüsünü otomobilleriyle kullananlar adeta ölüme davetiye çıkarıyor.

4
Bu geçişler nedeniyle demir halatlarda kopma ve tahtalarda kırılmalar meydana gelirken, bazı sürücüler uyarılara aldırmayıp köprüyü kullanmaya devam ediyor.

5
'Dangerousroads' sitesi de Türkiye'nin de en tehlikeli yollarını belirlemişti. İşte yüzlerce kişinin geçtiği zorlu yollardan bazıları...

6
Kuş Yuvası Geçidi
Kuş Yuvası Geçidi
Karapınar - Gümüşkavak Yolu üzerindeki Kuş Yuvası Geçidi, yokuş yukarı, keskin zikzaklarla dolu ve dar bir geçittir. 1401 metre yükseklikte bir noktada yer alır.

7
Bayburt - Of Yolu
Bayburt - Of Yolu
Dünyanın en zorlu yollarından biri olan bu yol dağ eteklerindeki yüzlerce kilometre ve yol boyunca bariyer yok.

8
Bu yol ölüm riskinin ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne seriyor.

9
Sertavul Geçidi
Sertavul Geçidi
Karaman ile Mersin sınırlarında yer alan, Torosların eteklerinde seyreden 1660 metre yükseklikteki Sertavul Geçidi, tehlikeli bir dağ geçididir.

10
Ovit Dağı Geçidi
Ovit Dağı Geçidi
Türkiye'nin kuzeydoğusunda, Rize ile Erzurum arasında yer alan Ovit Dağı Geçidi 2640 rakımdadır.

11
Uzungöl Yolu
Uzungöl Yolu
Uzungöl Yolu, Trabzon'un Çaykara ilçesinde bulunan 1125 metre yükseklikteki bir dağ gölü yoludur.

12
Çamlıbel Geçidi
Çamlıbel Geçidi
Çamlıbel Geçidi Türkiye'nin en doğu noktalarından birinde yer alan, 2640 metre yükseklikte, Artvin'deki bir geçittir.

13
Kemaliye Taş Yolu
Kemaliye Taş Yolu
Kemaliye Taş Yolu dünyanın en keskin yollarından biridir.

14
Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bu yol, çeşitli tünelleri, bariyersiz yolları ve sert virajlarıyla dünyaca ünlü Guoliang Tünel'inden bile korkutucudur.

15
Gezbeli Geçidi
Gezbeli Geçidi
Adana'nın Tufanbeyli ilçesi üzerinden konuşlanan bu yol 1990 metre yükseklikte yer alan bir dağ yoludur.Haber Yayın Tarihi: 11.10.2016 11:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Trump'ın güzeller güzeli kızı Ivanka Trump'ın estetiksiz hali görenleri şoke etti! Yürek burkan tablo! Kanserden kaybettiği nişanlısının cenazesiyle evlendi! Oryantal Asena yeni stiliyle şoke etti! Bambaşka biri oldu Sadece 26 bin lirayla iş hayatına atıldı, şimdi altın kaplama yatı var! Arka Sokaklar'ın Komiser Murat'ıydı! Şimdi bambaşka bir hayatı var