Atatürkle Ödeştik - Son Dakika

Atatürkle Ödeştik

04.12.2008 10:19

1
CHP lideri Deniz Baykal'ın başörtülülere parti kapılarını açtığı için kendisine yöneltilen eleştirilere karşılık örnek gösterdiği Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer açıklama yaptı.
2
Özer, ‘Dedem, kıyafeti nedeniyle Atatürk'le görüşememiş değil. Çarşıya alınmıyor. İran Şahı'nın ziyareti nedeniyle görüşememişler' dedi.
3
Özer, dedesiyle ilgili kıyafet olayını şöyle özetledi: ‘Dedem, ‘Türkiye'nin ihyası Hazreti Gazi' diye başlayan ilk şiirini Cumhuriyetin 10. yılı için yazmış. Ankara'da sazına tel almak için Ulus'taki Karaoğlan Çarşısı'na gidiyor. Üzerinde köylü kıyafeti olduğu için yetkili dilenci olduğunu düşünerek engel oluyor. Dedemin halasının oğlu, saz teli alacaklarını söyleyince polis, ‘O zaman bu kör adam dursun, sen git al' diyor.'

4
DESTANIN radyolarda yayınlanmasının ardından Atatürk'ün dedesini çağırttığını ancak ulaşılamadığını anlatan Özer, dedesinin Atatürk'ü ziyaretinde de yaverlerin yoğunluk gerekçesiyle engel olduğunu söyledi. Özer, ‘Bunun üzerine dedem, ‘Ben gittim görüşemedim, o da İstanbul'da beni arattı, yine görüşemedik, ödeştik' sözünü söylemiş.

Son Dakika Atatürkle Ödeştik - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı