Ateş Düştüğü Yeri Yaktı - Son Dakika

Ateş Düştüğü Yeri Yaktı

11.02.2009 11:56

1
Şişli'de alkollü halde kullandığı otomobille kaza yaparak, araçtaki “Miss Dream Of The World” yarışması 2004 yılı ikincisi Hazal Müezzinoğlu'nun ölümüne neden olan polis memuru Sezer Berktaş, 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Berktaş'ın cezası günlüğü 20 TL'den adli para cezasısına çevrilirken duruşmaya katılan Müezzinoğlu'nun annesi, sanığın hayatının kararmasını istemediğini söyledi.

2
Şişli 4. Asliye Ceza Mahkemesinde dün görülen duruşmaya, ölen Hazal Müezzinoğlu'nun annesi Nermin Naciye Taşpınarlı ve taraf avukatları katıldı. Tutuksuz sanık polis memuru Sezer Berktaş ise duruşmaya gelmedi.

3
Duruşmada söz alan anne Nermin Naciye Taşpınarlı, sanığın ilk gün teslim olmaması gibi nedenler dolayısıyla üzüntü yaşadığını belirterek, “Ancak zaman içinde sanığı tanıdım. O da genç bir insandır. Çok iyi niyetli bir delikanlı imiş. Ben kendisini o şekilde tanıdım” diye konuştu.

4
Esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Ahmet Hanefi Uslu, taksirle Hazal Müezzinoğlu'nun ölümüne sebebiyet verdiği olayda polis memuru sanık Sezer Berktaş'ın tamamen kusurlu olduğunu kaydetti.

5
Kararı açıklayan mahkeme hâkimi Meral Tokat, Sezer Berktaş'ı, “taksirle öldürme”yi düzenleyen TCK'nın 85/1. maddesi gereğince 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Hâkim Tokat, hapis cezasının günlüğü 20 TL üzerinden paraya çevrilerek, sanığın 14 bin 600 TL para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

6
7
8
9
10
11

Son Dakika Ateş Düştüğü Yeri Yaktı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement