Athena Gökhan ve Hakan'ın Merak Edilen Yaşam Hikayesi - Son Dakika

Athena Gökhan ve Hakan'ın Merak Edilen Yaşam Hikayesi

27.01.2016 14:15

1
Yaptıkları müziğin yanısıra dövmeleri ve tarzıyla da dikkat çekten Athena grubunun üyeleri Gökhan ve Hakan, 'O Ses Türkiye'nin jürisi ile adlarından söz ettiriyor. O Ses Türkiye'nin yaratıcısı Acun Ilıcalı, Gökhan için "Son 10 yılın en önemli televizyon figürleriden" diyor. İşte Athena grubunun Gökhan ve Hakan'ının merak edilen yaşamları...

2
Gökhan ve ikiz kardeşi Hakan Özoğuz; punk rock tarzında müzik yapan Athena grubunu 1987'de kurdular. Yaptıkları müzik tarzıyla dikkat çektiler.

3
Gökhan ve Hakan Özoğuz, 14 Ekim 1976'da İstanbul'da doğarlar. Eczacı olan babaları Ahmet Hamdullah Bey, gençliğinde müziğe gönül vermiştir. Yumuşak sesiyle İtalyanca şarkılar söyler, ona dönemin ünlü İtalyan şarkıcısı Peppino Di Capri'nin adıyla seslenirlerdi.

4
Gökhan bir röportajında şöyle anlatır: "Hakan ve ben, anne karnından dört dakika arayla, doğum sırasında birbirimizi tekmelediğimiz için morarmış gözlerle çıkmış çift yumurta ikizleriyiz. Sokak çocuğu olarak büyüdük. İlkokul üçüncü sınıfta okul yönetimi, anne-babamıza 'alın bu çocukları' diye yalvardı, bildiğin okuldan atıldık..."

5
Annelerine çeken Gökhan, heyecanlı ve delidolu bir çocuktu. Babalarına çeken Hakan ise daha sakin ve uysaldı. Ama biraraya geldiklerinde 'ateş topu' olurlardı.

6
Öğretmenlerine ve bütün mahalleye kök söktürürlerdi. Okul hapis gibi gelir, arabaları çizer, sokakta yaşıtlarıyla dövüşürlerdi.

7
Kızıl saçlı, çilli şirin çocuk Gökhan ve ikizi Hakan için 'haylaz' demek çok hafif kalırdı. İkizler ilk çetelerini kurduklarında Nurettin Teksan İlkokulu'ndalardı.

8
Civardaki arka sokaklar onlardan soruluyordu. Yaramazlıkları ve haylazlıkları hayati tehlikeye dönüşecek durumdaydı. Mesela Hakan, can sıkıntısından bir keresinde babasının eczanedeki hapları yutmuş, hastanede midesi yıkanmıştı. 12 yaşında ise meraktan bali koklayıp yine hastanelik olmuşlardı.

9
İlk gençlikleri Fenerbahçe'deki evlerinin bahçesi, babalarının eczanesi, Fenerbahçe Stadı ve Kadıköy'deki Akmar Pasajı arasında geçer. Akmar Pasajı o yıllarda aykırı gençlerin toplanma yeriydi. İkizler, iyice kabına sığmaz hale gelmişlerdi.

10
Gökhan beste yapar, saç modelleri değişir, küpeler, dövmeler birbirini izler. Grup kuracaklardır. Müdavimi oldukları Akmar Pasajı'na ilan asarlar. Yunan Mitolojisi'nden bir isim ararlar gruplarına. Tanıştıkları iki müzisyen "Athena" olsun derler. 1989'da Athena grubunu kurarlar. Punk rock tarzında müzik yapan Athena grubu, bir anda hayran kitlesi oluşturur.

11
2007'de babaları Ahmet Hamdullah Özoğuz vefat eder. Baba kaybı ikiz kardeşleri çok sarsar. Gökhan o zamanki duygularını bir röportajında şöyle anlatır: "Kafamız kötüydü, dağıldık, darmadağın olduk yani. Babamın hastalığının ağır olduğu dönemde, albüm yapmaya çalışıyorduk. Bitirmemiz gerekiyor ama kafamızı toplayamıyoruz. O albüm, 'US': benim için hep yarımdır. Ondan sonra bir es ihtiyacı duyduk. Hakan, 'Ben askere gideyim' dedi. Ben de beraber gidecektim fakat baba vefat edince, ikizleri birlikte almıyorlar. Ben de Londra'ya gittim. Askerlikten sonra Hakan da geldi. 2012'ye kadar gelmeli gitmeli bir dönem geçirdik. Sonra gerçeğin İstanbul'da olduğunu fark ettik burada ve müzik yapmaya başladık..."

12
Basketbol Milli Takımı'nın ikinci olduğu 2001 Avupa Basketbol Şampiyonası için yaptıkları '12 Dev Adam' şarkısıyla 'Athena patlaması' yaşanır. Athena'nın son patlaması ise 'O Ses Türkiye' yarışmasının jüri üyeliği ile olur. Gökhan ve Hakan yeni bir hayran kitlesi oluşturur.

13
Türkiye, camiye giden, namazını kılan, dövmesini yaptıran, içkisini içen, rock söyleyen bir fügürle tanışır.

14
Camide abdest alırken çekilmiş fotoğrafı herkesi şaşırtır. Sorulara, "Dedem hafız, babam beş vakit namaz kılardı. Bu benim iç dünyamdır, paylaşmaktan da hoşlanmam" diye yanıt verir. Gökhan, Bu iç dünyasının başlangıcını 2010 yılında şöyle anlatmıştı: "Yıllar önce vir turneye gidiyoruz. Sabaha karşı otobüste uyuyordum. İçimden bir sıcak su aktı. Uyandım nerede olduğumuzu sordum. Konya'da olduğumuzu söylediler. Hayatımda böyle bir duyguyu hiç yaşamamıştım. Ne olduysa ondan sonra oldu. Sonra ben bu rüyanın peşine düştüm..."

15
Ele avuca sığmaz kardeşleri dize getiren kadınlar olur. Gökhan bir röportajında; "Her erkeği dize getiren bir kadın illa çıkar günü birinde. Bazen bir çocuk yapar bunu. Ama hepimizi dize getirecek bir güç vardır muhakkak" der.

16
Gökhan 2012 Aralık ayında kendisini dize getiren Melis Ülken ile kendisini dize getiren ile evlenir.

17
Temmuz'da kızı Derya Ayşe'yi kuacağına alır.

18
Gökhan Özoğuz'un ikiz kardeşi ve Athena grubunun gitaristi Hakan ise, Selin Hanım'la 2015 Mayısı'nda Berlin'de evlenir.

19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35

Son Dakika Athena Gökhan ve Hakan'ın Merak Edilen Yaşam Hikayesi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Canlı yayında bilerek göğüslerini gösteren jüri üyesi kızlarıyla birbirine girdi! Sebep yine aynı Çıplak fotoğraflarını satan modeli şaşırtan talep! En çok o pozu istiyorlar "Her seferinde yıkıyorum" demişti! Cardi B, taharet temizliği için asistan tutmuş Sorumsuzca davrananların eseri! İstanbul'un bir ilçesinde kediler 'Şirinler'e döndü Boyları 12 metre kiloları 50 ton! 2 bin yıldır öylece duruyorlar