Atlara Fısıldayan Adam - Son Dakika

Atlara Fısıldayan Adam

16.04.2014 09:26

1
32 yaşındaki Arjantinli şovmen Martin Tatta, 'Dünyanın en iyi at fısıldayıcısı' olarak tanınıyor.

2
Tatta, performansları sırasında atların kulaklarına fısıldayarak onları yatıştırmasıyla ve onlarla bir köpekle oyun oynar gibi oynamasıyla izleyenleri şaşırtıyor.

3
Tatta, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te ailesinin çalıştığı bir çiftlikte atların arasında büyüdü.

4
Her şey, çiftliğin sahiplerinin Tatta'nın henüz bir çocukken atlarla olan bağını görüp onu pratik yapması için teşvik etmesiyle başladı.

5
Sonunda Tatta, kendi kendini eğiterek bir at terbiyecisi oldu.

6
Şimdi de, dünyanın dört bir yanından gelen binlerce turistin karşısında performans sergiliyor.

7
Tatta aynı zamanda 32 hayvan yetiştiriyor.

8
Bu hayvanlardan altısında fısıldama numarasını kullanıyor.

9
Bir atı eğitmek de Tatta'nın bir yılını alıyor.

10
Tatta'nın favori atı Primavera'yla öyle güçlü bir bağı var ki, şaşırtıcı bir şekilde atını sırt üstü yatmaya ve bacaklarını yukarı kaldıracak şekilde bir pozisyon almaya ikna edebiliyor.

11
Numaralar bununla da sınırlı kalmıyor; Tatta çoğu kişinin cesaret edemeyeceği başka şeyler de yapıyor.

12
Mesela, tereddüt etmeden atının toynaklarının altında uzanıyor, at üstündeyken elleriyle baş aşağı duruyor ve atını yan yatmaya ikna ederek başını yastığa koyar gibi atın üstüne koyuyor.

13
Martin Tatta'nın arkadaşı Mara Felices, "Atlar onun oyuncaklarıydı, okul için bir taşıtıydı, onun için her şeylerdi. Martin bunun özel bir armağan olduğuna hiç inanmıyor, bu onun için doğal bir şey." yorumunu yapıyor.

14
15

Son Dakika Atlara Fısıldayan Adam - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu David Beckham'dan Ümit Davala'ya! Çılgın saç stilleriyle futbol dünyasında fırtına gibi esen futbolcular Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı Erkek hemşirenin tecavüzüne uğrayan kovid hastası kadın hayatını kaybetti Leyla ile Mecnun hasretini bitirecek haberi Ahmet Mümtaz Taylan duyurdu
Advertisement