Av Ve Avcı Karşı Karşıya - Son Dakika

Av Ve Avcı Karşı Karşıya

13.01.2012 09:35

1
İşte vahşi doğadan birbirinden müthiş fotoğraf kareleri.
2
Uzatılan eti alması beklenen bir buçuk-iki metrelik bir timsah yerine sudan dev bir yaratık çıkınca, turistler hayatlarının hatıra fotoğrafını çekmiş oldu.
3
Bahçede kedisini ararken fareyle olan dostluğunu gören sahibi şaşkınlıkla bu anı fotoğrafladı.
4
Bir kedinin yakaladığı fareyi havada çevirerek yemeği haline getirişi objektiflere yansıdı.
5
Beyaz başlı kartalın sülün avı.
6
Aynı nehirde birbirlerine saldırmadan yaşayabilen timsahlar ve su aygırlarının çok nadir de olsa kavga ettikleri görüntülenmiştir.
7
İşte Malawi Liwonde National Park'ta Arnaud Germain tarafından çekilen o nadir anlardan biri.
8
İsviçre'nin Urs Schmidli bahçesinde yiyecek için verilen mücadelenin fotoğrafı görülmeye değer. Bir serçe akşam yemeğini çalmaya çalışırken başka bir serçe tarafından böyle engelleniyor.
9
Afrikalı fotoğrafçı Michael Rutzen, yıllardan beri dünyanın dört bir yanındaki sularda dev köpekbalıklarını görüntülüyor.
10
Sioma adlı beyaz bir kedinin tilkiyi kovalaması böyle fotoğraflanmış.
11
Su samurunun çakalla mücadelesi.
12
Bir yaban domuzuna saldıran aç çita, avının ani dönüşüyle keskin dişlerin tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Hızının yardımıyla bu tehlikeden kurtulabilen çita, yara almadan kurtulsa da açlığını doyuramıyor.
13
Yellowstone Ulusal Parkı'nda bir tilki karın altında bulunan fareyi avlamak için akılalmaz bir kurnazlık yapıyor. Tilki karın altında bulunan farenin sesini takip ediyor ve sıçrayıp karın altına dalıyor. Ve ortaya böyle bir an çıkıyor.
14
Anhinga(yılan boyunlu kuş)bataklıkta yakaladğı balığı zıpkınlayarak avlıyor.
15
Güney Afrika'nın Mala Mala milli parkında, anne leopar ile yavrusu, öldürdükleri 2 metrelik piton yılanıyla adeta "halat çekme" oyunu oynadı.
16
Güney Afrika'daki Drakensburg Ulusal Parkı'nda doğada nadir görülen bir çekişme meydana geldi. Yüksek bir tepede gerçekleşen olayda bir çakal, akbabanın yemeğine ortak olmak istedi.
17
Hayvanlar dünyasının en tehlikeli yaratıklarından köpek balıklarının gülümseyebildiğini hiç düşünmüş müydünüz? Bu fotoğraf, bunun bir kanıtı olabilir.
18
Kazikastan'da av yarışlarında bir kartal tavşanı böyle avladı. Kazakistan'da "kartallarla avlanma" yıllardır süren bir gelenek. Özel olarak eğitilen kartallar, keskin gözleri ve güçlü pençeleriyle avını yakalıyor.
19
Baykuşun öğle yemeğinde kurbağa var.
20
Bullfrog cinsi kurbağanın ağzındaki bacakları gören ABD'li çift önce büyük bir şaşkınlık ve korku yaşadı. Bacon çifti ilk şokun ardından şahit oldukları bu sahneyi ölümsüzleştirmek istedi ve kamera kaydına girdi.
21
Su aygırının şefkati. Kenya'daki Masai nehrinden geçerken kayaya sıkışan antilop su aygırı tarafından böyle kurtarıldı.
22
Dayanıklı kurbağa, yılanla 20 dakika süren çabanın ardından debelenerek kendini kurtardı. Hayata sımsıkı tutunan kurbağa yakaladığı bir dalla yılana meydan okudu.
23
Beyaz bir baykuşun fare avi. Fotoğraf Hal Trachtenberg.
24
Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Willem de Kok iki tilkinin mücadelesini böyle yakalıyor.
25
ABD'nin Florida eyaletindeki Miami Hayvanat Bahçesi'nin sakinlerinden iki ayı güreşirken Adrian Tavano adlı fotoğrafçının objektifine takıldı.
26
Küçük sığırcık kuşunun, kendisini "atıştırmalık" olarak gören aç kel kartal karşısında hiç şansı yoktu. Dev kuşun kurbanına saldırı anını gösteren bu inanılmaz fotoğraflar 56 yaşındaki fotoğrafçı Rob Palmer tarafından Colorado, Amerika'da görüntülendi.
27
Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Horst Jegen, anne baykuşun yavrularına yiyecek taşımasını sabırlı bir bekleyişten sonra elde ediyor.
28
Cesareti bedeninden kat kat büyük çakal ile, aslan karşılaşırsa sonuç ne olur? Su içmek için bir birikintiye uzanan aslan geri kalktığında kazayla etrafında dolaşan çakalın üstüne oturdu. Ancak çakal kurtuldu.
29
Afrika'da safariye çıkan belgesel ekibi, çekim otosunun üzerine tırmanan leoparı görünce büyük panik yaşadı. Ancak leoparın derdi fotoğraf makinesiydi.
30
Vahşi yaşam fotoğrafçısının objektifine takılan bir tilki.
31
Fotoğraf Amerika'daki Brookfield Hayvanat Bahçesi'nden. Meksikalı Grey Wolf hayvanat bahçesi gezisi sırasında kurt ile gözgöze gelir. Kızgın göründüğü gözlenen kurtun bakışlarını karelemeyi başaran Wolf yaşadığı o anı, böyle kaydetti.
32
Vahşi yaşam fotoğrafçısı Michael Yang'ın objektifine balıkçılın ördek avı böyle yansıyor.

Son Dakika Av Ve Avcı Karşı Karşıya - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement