Son Dakika Haberleri: Avrupa'nın ilk Su Altı Restoranı: Under

Avrupa'nın ilk Su Altı Restoranı: Under

12 ay önce

Avrupa'nın ilk su altı restoranı ünvanını taşıyacak olan Under, Norveç'te bulunuyor. Projenin bitim aşamasının 2019 yılı başı olduğu belirtiliyor.

1
Under (altında) adlı Norveç'in Baly köyünde kurulan bir restoran, ilginç konseptiyle dikkat çekiyor. Bu mekan bir lokanta olarak hizmet veriyor. Ancak burası aynı zamanda deniz yaşamının incelendiği bir araştırma merkezi…
2
Snohetta, firması Mısır'daki İskenderiye Kütüphanesi ve Norveç Ulusal Opera ve Bale binası için yaptığı çalışmalarla biliniyor.
Tek parça taştan inşa edilen bu yapının dış duvarları yaklaşık bir metre kalınlığında… Bu sayede denizdeki midyeler dış duvarların üzerine yapışabiliyor. Lokanta deniz seviyesinin beş metre altında bulunuyor.
3
Restoran'ın 11 metre genişliğinde ve 4 metre uzunluğundaki devasa penceresi tıpkı bir periskop gibi deniz altı hayatını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.
Snohetta firması bu yapının çevre dostu şekilde inşa edildiğini ve aynı zamanda da araştırma yapmaya olanak tanıdığını belirtiyor.
Projenin mimarları bu amaçla yola çıkmış.
4
Yapı üç kısımdan oluşuyor. Giriş kısmı, bar mekanı ve restoran bölümü… Yapı 100 kişilik bir grubu aynı anda misafir edebiliyor.
Bu proje 2019 yılı başında bitecek.
5
Bu mekana 'inci' ismi verilmesi de düşünülüyor. Under İngilizce 'altında' anlamına geliyor, 'Norveç dilindeyse 'merak etmek' anlamı taşıyor.


Haber Yayın Tarihi: 31.08.2018 10:07 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yarışma bitince işsiz kaldılar! Para kazanmak için ünlü iş adamlarıyla ilişkiye giriyorlar 2019'un en güçlü ülkeleri açıklandı! Bakın Türkiye kaçıncı sırada Yeşilçam'ın haşin bakışlı güzeli Gülşen Bubikoğlu, bakın şimdi ne yapıyor! Daha tanıtımı dahi yapılmadı! İşte 286 bin TL'lik iPhone 11 Güzel oyuncunun eşcinsel aşığı oynadığı filmin sahneleri çok konuşulacak