Avrupa ülkelerinin ilk cinsel ilişkiye girme yaşı şaşırttı! Bakın en erken cinsel ilişki yaşı hangi ülkede - Son Dakika

Avrupa ülkelerinin ilk cinsel ilişkiye girme yaşı şaşırttı! Bakın en erken cinsel ilişki yaşı hangi ülkede

21.09.2019 12:33

İşte cinsel ilişki yaşının en yüksek ve en düşük olduğu Avrupa ülkeleri...

1
14 yaş
14 yaş
Avrupa ülkelerinden Avusturya, Bulgaristan, Estonya, Almanya, Macaristan, İtalya, Portekiz ve son olarak Belçika'da da cinsel rüşt yaşı 14 olarak kabul ediliyor.
2
15 yaş
15 yaş
Fransa, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Yunanistan, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya ve İsveç'te ise cinsel rüşt yaşı mevcut yasalara göre 15.

3
16 yaş
16 yaş
Litvanya, Letonya, Hollanda, İngiltere, İspanya, Finlandiya ve Lüksemburg 16 yaş kategorisinde olan ülkeler.
4
17 yaş
17 yaş
Avrupa'da cinsel rüşt yaşının 17 olduğu ülke sayısı üç; Kıbrıs, İrlanda ve Malta.
5
7 Avrupa ülkesi rızasız ilişkiyi tecavüz olarak tanımlıyor
7 Avrupa ülkesi rızasız ilişkiyi tecavüz olarak tanımlıyor
Uluslararası Af Örgütü'nün araştırmasına göre, yalnızca 7 Batı Avrupa ülkesi, rızasız cinsel ilişkiyi tecavüz olarak tanımlıyor. Bu ülkeler Birleşik Krallık (Kuzey İrlanda, İskoçya, İngiltere ve Galler'deki mahkemeler), Belçika, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Lüksemburg, İzlanda, İrlanda ve Almanya. İsveç de son yasa değişikliğiyle bu listeye dahil oldu..
6
Hollywood'da patlak veren cinsel taciz olaylarının ardından tüm dünyada "MeToo" hareketi birçok sivil toplum örgütünü harekete geçirdi. Bu hareketten en çok etkilenen ülkelerden biri İskandinav ülkesi İsveç oldu. Ülkede tecavüz tanımını genişleten yasa yürürlüğe girdi.

7
1 Temmuz 2018'den itibaren yürürlüğe giren yasayla, 'tarafların rızası olmadan gerçekleşen her türlü cinsel ilişki 'tecavüz' kabul edilecek. Bir cinsel ilişkinin tecavüz olarak kabul edilmesi için artık "şiddet ya da tehdit unsuru" aranmayacak.
8
İsveç'te artık, karşı tarafın "özgürce evet demediği" her cinsel ilişki, yasalarca tecavüz sayılacak. İsveç'te, tecavüz suçuna 6 yıl hapis cezası veriliyor, tecavüze uğrayan kişi 18 yaşın altındaysa bu ceza 10 yıla kadar çıkabiliyor.

9
(Kaynak: Euronews)

Son Dakika Avrupa ülkelerinin ilk cinsel ilişkiye girme yaşı şaşırttı! Bakın en erken cinsel ilişki yaşı hangi ülkede - Son Dakika


YORUMLAR (10)
  • BİLGE: Garip Değil mi ? Birliktelik için 14 yaşı uygun gören bir zihniyet hukuk karşısında kendini ifade edebilmen ve rüşt sayılman için 18 yaş diyor.Söyleyecek söz bulamıyorum.Bu ne yaman bir çelişki ....! Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Boz Ayı: Sap ile samani bir birine karistirmislar. Ayrica haber detayli olarak verilmemis. Avrupa da bahsi gecen 14 yas alt siniri hem kiz hem de erkek cocuk icin gecerli. Ancak bunun da sartlari var. 14 yasinda ki bir kiz ile 18 den gun almis bir erkek cocuk kizin rizasi da olsa o kiz ile iliskiye giremez. Hatta bu bazi ulkelerde 17 den gun almamis olmasi lazim diye duzenlenmistir. Yani kiz 14 erkek 16 olmasi lazim. Aksi takdirde tecavuz ile yargilanirlar. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor Yıldız oyuncu Gwyneth Paltrow'un başı fena dertte! "Vajina kokulu" mumu alev alıp patladı Doğal ısısını koruyan 500 yıllık mağaraya ilgi büyük! Akın akın geliyorlar