Ayak Bakımı - Son Dakika

Ayak Bakımı

11.04.2014 18:16

Ayak Bakımı Hakkında Merak Edilenler.

1
Günün bütün yorgunluğunu çeken, botlara, çizmelere hapsolmuş ayaklarımız, açık ayakkabılar için gün sayarken, ayaklarınızı yaza hazırlamak için bakımın tam zamanı.
2
Üstelik bu bakımları evde kendinize ayıracağınız çok kısa zamanlarda yapmanız mümkün.
3
Tırnaklarınızın etrafında yumuşamış olan tırnak etlerinizi geriye doğru ittirerek temizleyin.
4
Gerekli durumlarda et pensi veya et makası ile fazlalık etleri çok derine inmeden alabilirsiniz. Kullanılacak olan pensin cobalt malzemeden paslanmaya karşı dayanıklı olması önemlidir.
5
Ayrıca deniz tuzu ve özel yağlarla desteklenmiş ürünler ideal bakım için kullanılabilir. Bu ürünleri kullanırken önce tamamen çalkalayarak yağ ve tuzun birbirine tam olarak karışmasını sağlıyoruz. Ardından çok küçük bir miktar bölgeye dökerek masaj yaparak cilde yediriyoruz ve ılık suyla duruluyoruz.
6
Ayak bakımlarında özellikle jojoba yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Jojoba yağı bilinen en iyi yumuşatma özelliği olan bitkilerdendir, ayrıca eski çağlardan bu yana cilt yaralarının tedavisinde kullanıldığı da bilinmektedir.
7
O halde bu bitkinin avantajlarından ayaklarımızın nasiplenmesini sağlamak önem taşır.
8
Pediküre vakit ayıramıyorsanız, yapılacak işlem çok basit, öncelikle ılık bir su hazırlayarak içine koyacağınız özel yağlar ve bakım ürünleri ile ayaklarınızı gevşetin ve ölü tabakanın yumuşamasını sağlayın.
9
Sertleşmiş ölü tabakayı temizlemek için topuk törpüsünden yararlanabilirsiniz.
10
Topuk törpüsünü çok fazla bastırmadan yumuşak hareketlerle bölgeye uygulayabilirsiniz.

Son Dakika Ayak Bakımı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı