Ayak Bakımı - Son Dakika

Ayak Bakımı

6 yıl önce

Ayak Bakımı Hakkında Merak Edilenler.

1
Günün bütün yorgunluğunu çeken, botlara, çizmelere hapsolmuş ayaklarımız, açık ayakkabılar için gün sayarken, ayaklarınızı yaza hazırlamak için bakımın tam zamanı.
2
Üstelik bu bakımları evde kendinize ayıracağınız çok kısa zamanlarda yapmanız mümkün.
3
Tırnaklarınızın etrafında yumuşamış olan tırnak etlerinizi geriye doğru ittirerek temizleyin.
4
Gerekli durumlarda et pensi veya et makası ile fazlalık etleri çok derine inmeden alabilirsiniz. Kullanılacak olan pensin cobalt malzemeden paslanmaya karşı dayanıklı olması önemlidir.
5
Ayrıca deniz tuzu ve özel yağlarla desteklenmiş ürünler ideal bakım için kullanılabilir. Bu ürünleri kullanırken önce tamamen çalkalayarak yağ ve tuzun birbirine tam olarak karışmasını sağlıyoruz. Ardından çok küçük bir miktar bölgeye dökerek masaj yaparak cilde yediriyoruz ve ılık suyla duruluyoruz.
6
Ayak bakımlarında özellikle jojoba yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Jojoba yağı bilinen en iyi yumuşatma özelliği olan bitkilerdendir, ayrıca eski çağlardan bu yana cilt yaralarının tedavisinde kullanıldığı da bilinmektedir.
7
O halde bu bitkinin avantajlarından ayaklarımızın nasiplenmesini sağlamak önem taşır.
8
Pediküre vakit ayıramıyorsanız, yapılacak işlem çok basit, öncelikle ılık bir su hazırlayarak içine koyacağınız özel yağlar ve bakım ürünleri ile ayaklarınızı gevşetin ve ölü tabakanın yumuşamasını sağlayın.
9
Sertleşmiş ölü tabakayı temizlemek için topuk törpüsünden yararlanabilirsiniz.
10
Topuk törpüsünü çok fazla bastırmadan yumuşak hareketlerle bölgeye uygulayabilirsiniz.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor Hadise işi abarttı! Ayna önünde mayosuyla dans edip kalçasını gösterdi Buz hokeyinin kalça kraliçesi Andreja Rituper, Ferrari benzetmesiyle olay oldu! Donan göl üzerinde hatıra fotoğrafı çektirdiler! Ortaya birbirinden ilginç kareler çıktı

Son Dakika Haberleri