Son Dakika Haberleri: Aydın Doğan Çölaşan'ı Neden Kovdu?

Aydın Doğan Çölaşan'ı Neden Kovdu?

7 yıl önce

1
Doğan Medya Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan, Darbe Komisyonu'na zehir zemberek açıklamalarda bulundu.
2
Öğle yemeği arası verilmeden önceki oturumda konuşan Doğan, Emin Çölaşan ve Bekir Coşkun'ın kovulmasından, POAŞ ihalesine, paşalarla olan ilişkilerinden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller ile olan ilişkilerine dair soruları da cevapladı.
3
Emin Çölaşan'ın Hürriyet gazetesinden kovulmasında hiçbir siyasi parti ve askerin, 'bu adamı at' diye bir ısrarda bulunmadığını vurgulayarak, " 'Emin' yönetilemez hale gelmişti, Emin bu gazetenin sahibinin gücü 'bana yetmez' diyordu. Takıntıyı meslek haline getirmişti. Emin'i ben çıkardım, çıkarttığıma da çok iyi ettim. Ben kovdum, herkese de hesabını vermeye hazırım." dedi.
4
Darbe Komisyonu'ndaki milletvekillerinin sorularından önce genel bir değerlendirme yapan Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, "Medyayı demokrasilerin vazgeçilmez bir unsuru olarak görüyorum. Bir ülkede özgür medya yoksa demokrasi yoktur, demokrasi yoksa özgür medya da yoktur, demokrasi ve medyayı birbirinin zıddı hasmı değil, birbirini tamamlayan besleyen unsurlar olarak görüyorum. Benim varlığım demokrasinin varlığı ile kaimdir." diye konuştu.
5

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ateşli Şarkıcıdan Olay Paylaşım: Aman Tanrım, Yanlış Beden Sütyen Takıyormuşum! Resmen Nefes Kesiyor! Şeyma, Acun'a Nispet Yapmaya Doyamadı Savaşa Katılmak İçin Erkek Kılığına Girdi, Ordunun Cephanesini Montunda Sakladı! Fotoğraftaki Kurdeleli Genç Kız, Şimdilerde Milyonların Tanıdığı Bir Yıldız! Babası Cinsel İstismarla Suçlanmıştı, Kameralardan Kaçma Yöntemi Pes Dedirtti!