Aygün'ün Kaçırılmasını Böyle Değerlendirdiler - Son Dakika

Aygün'ün Kaçırılmasını Böyle Değerlendirdiler

13.08.2012 11:59

1
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli Ovacık Karayolu'nun 35'inci kilometresinde PKK'lılar tarafından kaçırıldı. Aygün'ün kaçırılmasının ardından siyasilerden çeşitli mesajlar geldi.
2
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: "Hüseyin bey şu anda kaçırılmış vaziyette. Tüm güvenlik güçlerimizin takibindedir. Temenni ederimki kısa zaman içerisinde yakalanır veya serbest bırakılması sağlanır. Bu, bölücü terör örgütünün neler yapmak istediğini ortaya koyması bakımından çok önemli. Bunlar beklediğimiz şeyler. Ve güvenlik güçlerimiz takiptedir. İnşallah kısa zamanda netice alırlar"
3
Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasını değerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olaydan kaygı duyduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Terörün geldiği nokta düşündürücüdür. Hükümetin oturup düşünmesi lazım" dedi.

4
Başbakan Erdoğan, CHP'li milletvekili Hüseyin Aygün'ün, PKK'lı teröristler tarafından kaçırılmasıyla ilgili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla telefonda görüştü.

Başbakan Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu'yla yaptığı görüşmede şunları söylediği öğrenildi:

Erdoğan: Olayı şiddetle kınıyorum. Güvenlik birimleri olayı takip ediyor...

5
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Aygün'ün kaçırılmasını “çok önemli bir olay” sözleriyle değerlendiren Gül, kendisine ulaştırılan bilgileri Kılıçdaroğlu ile paylaştı.
6
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suudi Arabistan'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Gül, CHP'li milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması hakkında şunları söyledi:

"Çok ciddi bir olaydır. Milletvekilleri sadece illerini değil bütün Türkiye'yi temsil ederler. Bu milli iradeye bir saldırıdır. Ayrıca bu olayda tüm siyasi partilerin gösterdiği dayanışmayı takdir ediyorum. İnanıyorum ki en kısa zamanda sayın milletvekili kurtarılacaktır"

7
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün teröristler tarafından kaçırılmasını değerlendirirken, ''Elbette üzücüdür, düşündürücüdür. Aynı zaman da kınanması gereken bir husustur. Kınıyorum, Bu, millet iradesine, demokrasiye, Meclisimize saygısızlıktır'' dedi.
8
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradığı bildirildi.
9
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasıyla ilgili olarak 'İktidarın politikaları, bölücü terörün bu denli cüret ve cesaret kazanmasında en büyük etkendir' dedi.

Bahçeli, yaptığı yazılı bir açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasından büyük üzüntü ve endişe duymaktadır." ifadesini kullandı.

10
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Bir milletvekilimizin, seçilmiş, halkın reyleriyle parlamentoya gelmiş bir arkadaşımızın bir akşam özgürlüğünden mahrum edilmesi, amacı ne olursa şu ana kadar serbest bırakılmaması fevkalade vahimdir, çirkindir, bunu şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum" dedi.
11
Hüseyin Aygün'ün eşi Emine Aygün, "Eşim bunu hak etmedi, benim eşim bu eylemin yapılacağın en son kişidir” dedi.
12
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Aldığımız haberle adeta şok geçirdik” dedi.
13
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasını kabul edilemez bulduklarını belirterek, Aygün'ün zaman geçirilmeksizin derhal serbest bırakılmasını beklediklerini bildirdi.

Demirtaş ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak'ın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Aygün'ün "silahlı bir grup" tarafından zorla alıkonulmasını üzüntüyle öğrendikleri belirtildi.

14
CHP Genel Başkan Yardımcıdsı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, “İlk defa bir milletvekiline dönük bir kaçırma olayı yaşandı. Durum giderek vahimleşiyor. Bu durumu da Başbakan'ın barış dilinden uzak açıklamaları vahimleştiriyor” dedi.

15
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aygün'ün saat 19.00 sıralarında Tunceli'ye giderken Munzur Çayı kıyısında kaçırıldığını öğrendiklerini söyledi. Aygün'ün yanında iki kişi bulunduğunu, bu kişilerin serbest bırakıldığını aktaran Genç, ”Emniyet Müdürü ile konuştum. Olay çok yeni, inceliyorlar. Biz de araştırmamızı sürdürüyoruz” dedi.
16
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün teröristlerce kaçırılmasını değerlendirirken, "Başbakan'ın görevi, 'böyle şeylere bekliyorduk' demek değildir. Başbakan, böyle şeyler bekliyorsa, beklenen bu gelişmelere karşı önlem almak zorundadır" dedi.
17
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili olarak, ''Gerek istihbarat, gerekse operasyon planlamaları açısından konu takibimizdedir'' dedi.
18
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP'nin TBMM'nin toplanmasına yönelik çalışmalarını eleştirirken, 'Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız' ifadesini kullandı.

Çelik şöyle devam etti: "Özellikle PKK'nın oluşturduğu bir gündemin peşine takılarak TBMM'yi toplantıya çağırmanın ne kadar çok yanlış olduğu, kanaatimizi biraz daha pekiştiriyor. Bu gelişmeden sonra Ak Parti tavrında değişiklik yapmayacaktır."

19
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasına BDP'den ilk tepki Muş Milletvekili Sırrı Sakık'tan geldi.

Hüseyin Aygün'le "hayata aynı pencereden bakmadıklarını" söyleyen Sakık, şöyle konuştu; "Üzgünüz olup bitenlerden. Hüseyin Aygün'le hayata aynı pencereden bakmıyoruz ama üzgünüz. Umuyoruz ve diliyoruz ki, bir an önce özgürlüğüne kavuşsun..."

20
MHP'li Oktay Vural CHP'li Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili olarak, "Vekili rehin alabilirler ama millet iradesini asla teslim alamazlar" dedi...

Vural, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün teröristlerce kaçırılmasını değerlendirirken, ''CHP bu eylem karşısında dik durup belki de parlamentoda da yarınki toplantı çağrısını geri alarak bu girişime karşı bir tepki ortaya koyabilir düşüncesindeyim'' dedi.

Son Dakika Aygün'ün Kaçırılmasını Böyle Değerlendirdiler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

2021'nin ilk bomba ayrılık haberi geldi! Jennifer Lopez, uzatmalı nişanlısı Alex Rodriguez'den ayrıldığını duyurdu Topraktan tabut fışkırdı! Arkeologları şaşırtan içindeki insanlar değil, tabutun şekli oldu Dereden akanı görenler manzara karşısında hayrete düştü Mustafa Üstündağ'ın arabada kucağına oturmuştu! Gelin adayının değişimi dudak uçuklattı Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez