Aygün'ün Serbest Bırakılmasına İlk Tepkiler - Son Dakika

Aygün'ün Serbest Bırakılmasına İlk Tepkiler

15.08.2012 15:14

1
CHP'li Hüseyin Aygün'ün pazar günü PKK tarafından kaçırıldıktan 48 saat sonra serbest bırakılması üzerine siyasilerden çok sayıda mesaj geldi.
2
İşte başta CHP'li milletvekilleri olmak üzere siyasilerin açıklamaları:
3
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hüseyin Aygün ile telefonla görüştüştüğünü belirterek, “Herhangi bir sorun görünmüyor. Ailesi ile beraber, dolayısıyla bir sorun yok” dedi.
4
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP'li Hüseyin Aygün'ün kaçırılma eyleminin propaganda amaçlı olduğunu kanaatine katıldığını belirterek, "Belki de Şemdinli'de yediği darbenin ortaya koyduğu moral bozukluğunu giderebilmek için bu ve benzeri yol ve yöntemlere tevessül ediyor olabilirler" dedi.
5
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasına ilişkin, “Bu akşam saatlerinde değerli milletvekilimizin ailesine kavuşmuş olmasından gerçekten büyük sevinç duyduk. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun diyorum. CHP Genel Başkanına da, camialarına da, Tunceli'ye de büyük geçmiş olsun diyorum. Neden kaçırdı, niye onu kaçırdı, neden Tunceli'de bu olay oldu size 20 tane senaryo söyleyebilirim. Ama onun zamanı değil." dedi.
6
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: “CHP Tunceli Milletvekili Sayın Hüseyin Aygün PKK terör örgütü tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılmış olması nedeniyle ben Sayın Aygün'e, ailesine ve CHP'ye geçmiş olsun diliyorum. Umarım böyle bir hadise bir daha tekerrür etmez"
7
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: "Memnun olduk yani üzücü bir olaydı. Hem kendisine hem de ailesine geçmiş olsun diyorum."
8
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, kaçırılan CHP milletvekili Hüseyin Aygün ile ilgili yasal sürecin devam ettiğini ve bu konuda savcılığın karar vereceğini söyledi.
9
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün kendisini kaçıran teröristler için "7 saygılı genç" ifadesine tepki gösterdi.

Aygün'ün serbest kalmasını Twitter sayfasından değerlendiren Bağış, CHP'li Aygün'ün sözlerine tepki göstererek, "Kaçırılan CHP vekili kendisini kaçıran haydutlardan bahsederken 7 saygılı gencin misafiri olduğunu söylemiş. Yazık. Şehitlerimize dua lütfen" ifadelerini kaydetti.

10
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili, "Bunun temel nedeni, örgütün son zamanlarda ağır bir darbe almış olmasıdır diye düşünüyorum" dedi.
11
Hüseyin Aygün'ün kaçırılması ile ilgili olarak yaşananlara yönelik bakış açısını da değerlendiren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun kafasının karışık olduğunu söyledi.

Ömer Çelik, CHP'nin Türkiye'nin dış politikadaki etkinliğini kırmaya çalışan ülkeler ve Suriye'deki Baas rejimi ile paralel hareket etmek ile suçladı. Çelik, "CHP, Damat Ferit Paşa Hükümeti'ni bile çırak çıkartacak bir performans sergiliyor" dedi.

12
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK'nın kaçırıp serbest bıraktığı CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'e 'Geçmiş olsun' dileklerinde bulunarak, "Burada üzücü olan hükümetin PKK propagandası olacağı gibi komik bir gerekçe ile insan hayatını hiçe saymasıdır. PKK'nın propagandaya ihtiyacı yoktur. Yeni kurulan bir örgüt değil, çözümü dayatıyorlar" dedi.
13
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "PKK, Türkiye'de gündem değiştirerek kalemşörlerinin de vasıtasıyla kamuoyunda yüksek propaganda gerçekleştirmiştir."
14
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra dün serbest bırakılan milletvekili Hüseyin Aygün'ün açıklamalarının belirli kesimlerce suistimal edildiğini söyledi.
15
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç: "Arkadaşımızın sağlığı iyi. Ancak biraz yorgun, evinde bir süre istirahat edecek, dinlenecek. Tüm halkımızın gözü aydın."
16
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: "Sayın Hüseyin Aygün şu anda evinde, ailesiyle beraber. Durumu iyi, hiçbir sıkıntı yok."
17
Ergenekon sanığı ve CHP Milletvekili İlhan Cihaner, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması olayının millet iradesine saygısızlık olduğunu belirterek, tutuklu oldukları için millet iradesini yerine getiremeyen başka milletvekilleri, bürokratlar, aydınlar ve askerlerin de olduğunu söyledi.
18
Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, CHP'li Hüseyin Aygün'ün PKK ile gönül işbirliğine girdiğini ve iki gün boyunca dağda romantik bir aşk yaşadıklarını ifade ederek, "Anlıyoruz ki bundan sonra Hüseyin Aygün PKK'nın CHP'deki sözcüsüdür ve temsilcisidir. Yaptığı açıklama bunun da teyididir" dedi.
19
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün terör örgütü tarafından kaçırılma olayıyla ilgili, "Hüseyin Aygün, BDP hariç PKK'nın milletvekilleri içerisind ekaçırabileceği en son kişidir. Hüseyin Aygün'ün görüşleri ile PKK'nın görüşleri arasında fark yok denecek kadar azdır" dedi.
20
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasının ardından yaptığı açıklamalara ilişkin, “Ne yazıktır ki sayın milletvekili terör örgütü propagandası için alet olarak kullanılmıştır ve propagandayı kendisi yapmıştır. Bunları masum gibi göstermek bizatihi teröre cesaret vermektir. Ve sayın milletvekilinin böyle bir propagandaya alet olmasını kınıyorum” dedi.

Son Dakika Aygün'ün Serbest Bırakılmasına İlk Tepkiler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Evinin çatısında karşılaştığı manzara uykularını kaçırdı! Tam 4 metre Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Yürüyerek girdiği dişçiden tekerlekli sandalyeyle çıktı! İşte şimdi tam Benjamin Button Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti