Ayşen Gruda'nın Vefatı Ünlü İsimleri Yasa Boğdu - Son Dakika

Ayşen Gruda'nın Vefatı Ünlü İsimleri Yasa Boğdu

23.01.2019 16:26

Türk sinemasının efsane ismi Ayşen Gruda'nın vefatı ünlü camiasını büyük yasa boğdu. Domates güzelimiz Ayşen Gruda'nın ardından ünlü isimler sosyal medya hesapları üzerinden üzüntülerini dile getirdi.

1
İşte Türk sinemasının usta oyncusu Ayşen Gruda'nın vefatının ardından ünlülerin üzüntü dolu paylaşımları...
2
Müjdat Gezen
Müjdat Gezen
1963'te Muammer Karaca Tiyatrosu'nda beraber oynamaya başladık. Arkasından 5 filmde birlikte olduk. Sahneye koyduğum oyunların pek çoğunda Ayşen vardı. 2 sene önce benim tiyatromda karşılıklı oynadık. Çok değerliydi benim için. En son evvelsi gün konuştuğumda doktorlar artık hazır olmamız gerektiğini söylemişlerdi. Onunla geçen yıl konuştum. Hastalığı da geçen yıl başlamıştı. Bunun dile getirilmesini istemiyordu. Keşke hayatta olsa da karşılıklı oynasak. Ayşen çok büyük, çok değişik bir oyuncuydu. Rolünü çok sağlam çalışırdı. Provaya giderken bir gün önce evine gider, ertesi gün 'şunu buldum, bunu buldum' derdi. Müthiş bir yaratıcılıktı kimsede yaşamadığım. Ayşen'i sevenlerin, tüm tiyatroseverlerin başı sağ olsun.

3
Nevra Serezli
Nevra Serezli
Şu anda televizyonlarda gördüm ve şoka girdim. İnanamıyorum, canım arkadaşım. Çok şeyler yaşadık, turnelere gittik oyunlar oynadık. Birbirimizle dertlerimizi paylaştık. Son oyununda da sahnede dimdik duruyordu, hali yoktu ama bütün insanlar ona hayranlıkla bakıyordu. Oturduğu yerden bile muhteşem performans gösterdi.

4
Fatma Girik
Fatma Girik
Türkiye'nin başı sağolsun. Biraz önce söylediğiniz gibi teker teker kayboluyoruz. Daha güzel bir yere mi gidiyoruz bilmiyorum ama azalıyoruz. Yerine birileri geliyor ama kimse kimsenin yerini tutamaz. Sadece sinemanın değil, tüm Türkiye'nin başı sağ olsun. Ayşen Gruda başkaydı. Bir sürü kabiliyetli insan vardır. Kimse kimsenin yerini tutamaz. İş aşkı da , sinema disiplini de bir aradaydı. Komple bir sanatçıydı.

5
Zihni Göktay
Zihni Göktay
Çok üzgünüm. Maalesef kendisiyle 1964 yılında profesyonel olmuştuk. Çok sayıda dizide beraber oynadık. Şuan da televizyonlardan öğrendim. Çok üzgünüm söyleyecek bir şey bulamıyorum. Çok renkli bir karakterdi. Yeri doldurulamayacak sanatçılardan biriydi. Bütün sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun, söylenecek bir şey yok. Çok üzgünüm.

6
Atilla Dorsay
Atilla Dorsay
Çok büyük bir kayıp. Öyle bir dönem ki gerçekten komedinin kral olduğu bir dönem. Mesela Devekuşu Kabere Tiyatrosu'nda yıllarca bizi eğlendiren çok müthiş bir ekip. Aralarında Halit Akçatepe, Zeki Alasya, Metin Akpınar vardı. Kadın oyunculardan biri de Ayşen Gruda'ydı. Sonra Ertem Eğilmez; muhteşem adam... Arzu Film dönemi ayrı bir türdür. Onun kadrosunu oluştururken Ayşen Gruda'yı da aldı. Öyle filmler yaptılar ki, kimi zaman dram, kimi zaman komediye dönük filmlerde oynadılar. Domates Güzeli olarak da anılmıştı; komik bir lakaptı tabi... Güldürmeyi o kadar iyi bilen bir insandı ki özel hayatında da çok espriliydi. Hayata dönük, dört eliyle hayata sarılmış biriydi.Bu hastalığı atlatacağını ümit ediyorum, ancak başaramadı. Allah rahmet eylesin.

7
Melek Baykal
Melek Baykal
Şimdi üzüntüm ikiye katlandı, torunu Emre'yi dinleyince... Ben de cuma günü maalesef sabah erken saatte turneye çıkıyorum. Ama sevgili Ayşen abla beni anlar. Onun için vazife her şeyden önce gelirdi. Maalesef onu uğurlayamayacağım ama dualarımı yollayacağım. Çok onurluydu, dimdik bir kadındı. Bir Cumhuriyet kadınıydı; bunlara çok ihtiyacımız var.

8
İbrahim Tatlıses
İbrahim Tatlıses
Sinemamızın efsanelerinden, usta oyuncumuz Ayşen Gruda'ya Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum...

9
Rasim Öztekin
Rasim Öztekin
Kadın komedyen çok zor çıkar işte onlardan birini kaybettik. onunla çok sahne paylaştık. ayşen ile sahne ğpaylaştığın zaman yapacağın işe 1-0 önde başlarsın.Moral olarak yükseltir. böyle anları çok yaşadık. Bir yılbaşı günüydü. Gece kulübünden başka bir yere şov yapmaya gidiyorduk. Tam gece 24.00'da Boğaz Köprüsün'nde geçiyorduk. 'Rasim ne şanssız adamsın, yeni yıla benimle girdin' dedi. allah gani gani rahmet eylesin. Ayşen işini çok severek yaptığı için her oynadığı rolü severek oynamıştır diye düşünüyorum.

10
Ali Poyrazoğlu
Ali Poyrazoğlu
Tiyatro seyircinin başı sağ olsun. Bilhassa torunun da başı sağ olsun. Hiçbir şey söylemek istemiyor insan bu durumlarda. Sessiz sedasız bir kadıncağızdı. Büyük bir oyuncuydu. Benim sahneye ilk beraber çıktığım oyuncuydu. O ve ablasıyla birlikte bir amatör tiyatroda oynamıştık.Domates güzeli olarak büyük şöhrete sahip oldu. Kendini mesleğine adamış, dengeli aklı başında ve de Atatürkçü, laik sağlam bir aydındı. Hepimizin başı sağ olsun.

11
Hülya Avşar
Hülya Avşar
Herkesin başı sağ olsun, bütün sanatçıların, sinemanın herkesin başı sağ olsun. Hepimiz için ayrı bir renk.. Yeri dolamayacak bir sanatçı. Ben kendisini hiç tanıma fırsatı bulamadım. Ama kendisiyle hep bir şeyler yapmak istedim. Bu benim için bir yaradır. Allah herkese onun gibi sevilmeyi nasip etsin. Her an çalıştı son gününe kadar çalıştı. Bu çok önemli bir gurur sanatçı için. Mekanı cennet olsun.

12
İbrahim Büyükak
İbrahim Büyükak
Çocukluk kahramanlarımızın tek tek yitip gitmesi ne büyük acı! Büyümek eksilmek demekmiş bunu insan yaş aldıkça anlıyor... Nurlar içinde yat.

13
Burçin Terzioğlu
Burçin Terzioğlu
Yeri dolmayacak bir sanatçı daha ayrıldı aramızdan. Ayşen abla hep güzel anılacaksın hep.

14
Merve Özbey
Merve Özbey
Çocukluğumuzdan bir anı daha göçüp gitti. Mekanın cennet olsun.

15
Ali Sunal
Ali Sunal
Canım acıyor... Ne yazacağımı bilemiyorum. Ayşen ablam, canım kıymetlim. Hayran olduğum, benim yaramaz çocuk ablam, mekanın cennet olsun.

16
Doğa Rutkay
Doğa Rutkay
Başımızın tacı...Mesleğimizin direği...Gözümüzün nuru...Hocam,meslek büyüğüm,ustam,hayallerim...Hoşçakal...

17
Mehmet Arslan
Mehmet Arslan
Tüm melekler birer birer cennette buluşuyorsunuz! Çoçukluğumuz tüm acılara rağmen güler yüzle güzel günlerle sizlerin sayesinde geçti... Allah rahmet eylesin... Ruhun şad olsun.

18
Şahan Gökbakar
Şahan Gökbakar
Ayşen Gruda nurlar içinde yat... Senin filmlerini izleyerek büyüdük ve çok sevdik seni... Allah cennetine kabul etsin. Başımız sağ olsun..

19
Cem Davran
Cem Davran
Ah Ayşen abla. Mekânın cennet olsun. Nasıl bir veda yağmurudur bu?

20
Can Dündar
Can Dündar
Hayat, verdiklerini tek tek geri alıyor böyle; çocukluğundan ve çocukluğunun kahramanlarından başlayarak...Ama anılar her daim taptaze; sıcak.

21
Oğuzhan Koç
Oğuzhan Koç
Başımız sağ olsun..Nur içinde yat

22
Hande Doğandemir
Hande Doğandemir
Ne özelsin ve biz ne şanslıyız seninle büyüdük.

23
Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu
Değerli sinema ve tiyatro sanatçısı Ayşen Gruda'nın vefatı hepimizi üzdü. Kendisine Allah'tan rahmet, sanat camiasına ve yakınlarına baş sağlığı dilerim.
24
Aylin Aslım
Aylin Aslım
Ne şanslıyız ki senin gibi bir insanla gülmeyi öğrenerek büyüdük. Gönüllerin güzeli, cesur, deli dolu, biricik...
25
Mesut Yar
Mesut Yar
Damıtılmış bir mizah, çok seyrek görülen bir zeka ve yenilenebilir vicdan sahibiydin. Anne yarım; nur içinde yat!
26
Kemal Kılıçtaroğlu
Kemal Kılıçtaroğlu
Türk tiyatrosu ve sinemasının usta ismi Ayşen Gruda'nın vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Gruda’ya Allah'tan rahmet, ailesine ve Türk sanat camiasına başsağlığı diliyorum.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ayşen Gruda'nın Vefatı Ünlü İsimleri Yasa Boğdu - Son Dakika


Advertisement