Azimli Çoban LYS'de Derece Yaptı - Son Dakika

Azimli Çoban LYS'de Derece Yaptı

20.07.2010 16:24

1
Manisa'nın Selendi ilçesine bağlı Çampınar Köyünde çobanlık yaparken babasından gizli yazıldığı açık öğretim okuluyla önce orta okulu, sonra da askerdeyken liseyi dışarıdan bitiren Halil Eroğlu, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Türkçe Matematik (TM) puan türünde, 211. sırada yer aldı.

2
Çampınar Köyünde koyun çobanlığı yapan Cennet ve Ali Hikmet Eroğlu çiftinin 4 çocuğundan biri olan Halil Eroğlu (23), tüm imkansızlıklara rağmen okuma hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

3
Halil Eroğlu, dağlarda koyun otlatırken çalıştığı LYS'de Türkiye genelinde ilk bine girerek, başta ailesi olamak üzere herkesi şaşırttı.
4
LYS TM puan türünde Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı (AOÖBP) ile 542 puan elde ederek Türkiye 211'incisi olan Eroğlu, sınav başarısından sonra da köyünde çobanlık yapmayı sürdürüyor.

Son Dakika Azimli Çoban LYS'de Derece Yaptı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı Kocasının tecavüzüne uğradı, doğan bebeğini dolaba kilitleyip ölüme terk etti