Babalarına Hiç Çekmemişler - Son Dakika

Babalarına Hiç Çekmemişler

14.01.2013 13:32

1
Ataları aslan avlamadan savaşçı olamazken Maasai kabilesinin gençlerinin aslan avı, aslanların insan avına dönüştü.

2
Kenya'nın meşhur kabilelerinden biri olan Maasai kabilesi yıllardan bu yana sürdürdükleri gelenekten vazgeçti.

3
Kenya'nın Maasai kabilesinden gençler için savaşçılığa geçiş töreni düzenlendi. Kabilede her 5 yılda bir düzenlenen törende, gençlerde savaşçı olmaları için aslan öldürme şartı aranıyor. Ancak bu sefer tören, aslan avlanamadan düzenlendi.

4
Kenya'nın Maasai kabilesi, savaşçı gençleri ile biliniyor. Kabileye ait Maasai Mara bölgesinde geçtiğimiz günlerde gençlerin savaşçılığa geçişi için tören düzenlendi. Her 5 yılda bir düzenlenen törende, gençlerde savaşçı olmaları için aslan öldürme şartı aranıyor. "Eunoto" ismi verilen törenlerde ise kutlamalar 5 gün sürüyor. Bu törenler, gençler için adetlerin devamı açısında önem taşıyor.
5
Bu yıl kabilenin Oloirien ve İltorrobo alt gruplarının gençleri için tören ise ilk defa aslan avlayamadan düzenlendi. Geçtiğimiz yıl Kasım'da kabile gençlerinin başarısız 3 aslan avlama girişimi olmuştu. İlk girişimde 7 kişilik gruptan 6 kişi aslan tarafından öldürülmüştü. İkinci ve üçüncü aslan avlama girişimi ise sayısı azalan aslanları korumak için görevlendirilen korucular tarafından engellenmişti.

Son Dakika Babalarına Hiç Çekmemişler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı