Babalarına Hiç Çekmemişler - Son Dakika

Babalarına Hiç Çekmemişler

14.01.2013 13:32

1
Ataları aslan avlamadan savaşçı olamazken Maasai kabilesinin gençlerinin aslan avı, aslanların insan avına dönüştü.

2
Kenya'nın meşhur kabilelerinden biri olan Maasai kabilesi yıllardan bu yana sürdürdükleri gelenekten vazgeçti.

3
Kenya'nın Maasai kabilesinden gençler için savaşçılığa geçiş töreni düzenlendi. Kabilede her 5 yılda bir düzenlenen törende, gençlerde savaşçı olmaları için aslan öldürme şartı aranıyor. Ancak bu sefer tören, aslan avlanamadan düzenlendi.

4
Kenya'nın Maasai kabilesi, savaşçı gençleri ile biliniyor. Kabileye ait Maasai Mara bölgesinde geçtiğimiz günlerde gençlerin savaşçılığa geçişi için tören düzenlendi. Her 5 yılda bir düzenlenen törende, gençlerde savaşçı olmaları için aslan öldürme şartı aranıyor. "Eunoto" ismi verilen törenlerde ise kutlamalar 5 gün sürüyor. Bu törenler, gençler için adetlerin devamı açısında önem taşıyor.
5
Bu yıl kabilenin Oloirien ve İltorrobo alt gruplarının gençleri için tören ise ilk defa aslan avlayamadan düzenlendi. Geçtiğimiz yıl Kasım'da kabile gençlerinin başarısız 3 aslan avlama girişimi olmuştu. İlk girişimde 7 kişilik gruptan 6 kişi aslan tarafından öldürülmüştü. İkinci ve üçüncü aslan avlama girişimi ise sayısı azalan aslanları korumak için görevlendirilen korucular tarafından engellenmişti.

YORUMLAR
500

Son Dakika Babalarına Hiç Çekmemişler - Son Dakika


Advertisement