Babalarına Hiç Çekmemişler - Son Dakika

Babalarına Hiç Çekmemişler

8 yıl önce

1
Ataları aslan avlamadan savaşçı olamazken Maasai kabilesinin gençlerinin aslan avı, aslanların insan avına dönüştü.

2
Kenya'nın meşhur kabilelerinden biri olan Maasai kabilesi yıllardan bu yana sürdürdükleri gelenekten vazgeçti.


3
Kenya'nın Maasai kabilesinden gençler için savaşçılığa geçiş töreni düzenlendi. Kabilede her 5 yılda bir düzenlenen törende, gençlerde savaşçı olmaları için aslan öldürme şartı aranıyor. Ancak bu sefer tören, aslan avlanamadan düzenlendi.


4
Kenya'nın Maasai kabilesi, savaşçı gençleri ile biliniyor. Kabileye ait Maasai Mara bölgesinde geçtiğimiz günlerde gençlerin savaşçılığa geçişi için tören düzenlendi. Her 5 yılda bir düzenlenen törende, gençlerde savaşçı olmaları için aslan öldürme şartı aranıyor. "Eunoto" ismi verilen törenlerde ise kutlamalar 5 gün sürüyor. Bu törenler, gençler için adetlerin devamı açısında önem taşıyor.
5
Bu yıl kabilenin Oloirien ve İltorrobo alt gruplarının gençleri için tören ise ilk defa aslan avlayamadan düzenlendi. Geçtiğimiz yıl Kasım'da kabile gençlerinin başarısız 3 aslan avlama girişimi olmuştu. İlk girişimde 7 kişilik gruptan 6 kişi aslan tarafından öldürülmüştü. İkinci ve üçüncü aslan avlama girişimi ise sayısı azalan aslanları korumak için görevlendirilen korucular tarafından engellenmişti.

Haber Yayın Tarihi: 14.01.2013 01:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kürtajla alınmak istenen down sendromlu kız model oldu Ölümcül virüsle savaşan Çin'de evcil hayvanlar gasp edilip öldürüldü Türkiye'nin en mutlu şehirleri belli oldu! Zirvedeki kentin 2020'ye kadar trafik lambası bile yoktu Suudiler, ülkelerini istila eden çekirgeleri yemeye başladı Acun Ilıcalı'nın, 'mucize çocuk' dediği 4,5 aylık hamile kızı Banu'nun hikayesi yürek sızlattı