Bacağını kaybeden genç kıza ahlaksız mesaj! Bu kadarı da pes dedirtti - Son Dakika

Bacağını kaybeden genç kıza ahlaksız mesaj! Bu kadarı da pes dedirtti

07.11.2019 15:03

Geçirdiği kemik kanseri yüzünden bacağını kaybeden 24 yaşındaki Cherie Louise'in, Twitter'da farkındalık yaratmak adına yaptığı bir paylaşımına gelen mide bulandırıcı yorumlar şoke etti.

1
Yeni Zelanda'da doğup büyüyen, Avustralya'nın Melbourne kentinde yaşayan 27 yaşındaki Cherie Louise, koltuk değnekleriyle ayna karşısında çekildiği bir fotoğrafını Twitter hesabında cesurca paylaştı. Ancak genç kadın hiç beklemediği tepkilerle karşılaştı.
2
Cherie, acımasız kişilerin hakaretlerine ve tehditlerine maruz kaldı. Cherie, Twitter hesabını takip eden 2 bin 400 kişiye, söz konusu tweet'in altına yaşlarını ve hayatta yapamayacaklarını düşündükleri bir şeyi yapmalarını istedi.
3
Kendisinin 27 yaşında olduğunu ve bacaklarını çapraz yapamayacağını yazdı. Fotoğrafta, genç kadının koltuk değnekleri yardımıyla ayakta durduğu ve bir bacağının olmadığı görünüyordu.
4
Cherie'nin takipçilerinden bir adam, bu durumun kendisini çok güldürdüğünü iddia ederek genç kadına neden bacaklarını çapraz yapamadığını sordu.
5
Bu paylaşımı gören insanlar bu paylaşımı yüzlerce kez retweet etti. 27 yaşındaki genç kadına destek mesajları yağmaya başladı.
6
Ama durum bununla sınırlı kalmadı. Cherie'ye gelen destek mesajları kadar, onunla dalga geçen, alay konusu yapan ve tehdit edenler de vardı.
7
Ne dediğini bilmeyen bir kendini bilmez, "Yüz: 10/10, gövde: 9/10, bacaklar 2/1" diye yazdı.
8
Bir diğer tweette ise, "Bir bacağın olmadığı için tecavüz etmek daha kolay olacaktır." yazıldı.
9
Bu ahlaksız tweet'ler binlerce kişi tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu ve şikayet edildi.
10
İngiliz gazetesine konuşan Cherie, konunun bir şekilde erkeklerin kendisiyle ilişkiye girip girmemesine getirildiğini söyledi. Yorumların tamamen olumlu olacağını hayal edecek kadar saf olmadığını ama yine de bu kadar fazla negatif yorumun gücüne gittiğini söyledi.
11
Cherie'nin 27 Ekim tarihinde başlattığı tweet zinciri, bugüne dek neredeyse 10 bin kez paylaşıldı.
12
Aldığı kötü yorumların çoğunlukla isimsiz ve fotoğrafsız twitter hesaplarının ardına gizlendiklerini söyleyen Cherie, "Benim için bunların hiçbiri yeni sayılmaz aslında. Ben hayatım boyunca böyle yorumlara maruz kaldım." diye konuştu.
13
Genç kadın sözlerine şöyle devam etti: "Üstelik sadece internet ortamından da bahsetmiyorum. Sokakta yanımdan geçen adamların arkamdan neler dediklerini duyuyorum. Kimi zaman yanıma gelip yüzüme söylüyorlar. Ama yine de bu gibi yorumlara artık alıştım ve eskisi gibi üzülmüyorum diye onları anladığım anlamına gelmiyor. Cherie'nin yaklaşık 5 bin kişi tarafından takip edilen Instagram hesabının biyografi bölümünde, "Sağlık insanlara ilham vermek için değil, engelli insanlara yardım etmek için buradayım." yazıyor.

Son Dakika Bacağını kaybeden genç kıza ahlaksız mesaj! Bu kadarı da pes dedirtti - Son Dakika

YORUMLAR (19)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı