Bağdat Caddesi Canavarı - Son Dakika

Bağdat Caddesi Canavarı

13.03.2011 17:04

1
Son zamanlarda dans yarışmasından reklam kuşağına her yerde o var; ekran onun işgalinde! Spor spikerliğine nokta koyup NTV'de yeni bir programın hazırlığına başlayan Burcu Esmersoy, bu yüksek tempo arasında Hafta Sonu dergisiyle buluştu; Bağdat Caddesi'ndeki tehlikeli sürüş tecrübelerinden güzellik yarışması pişmanlığına, birbirinden ilginç pek çok itirafta bulundu.
2
BU ARALAR ÇOK YOĞUNSUNUZ. EN SON BİR YAKIT FİRMASININ MARKA ELÇİSİ OLDUNUZ. TEKLİFİ KABUL ETMENİZDE NELER ETKİLİ OLDU?

- Yakıt maliyetleri herkes gibi beni de ekonomik seçeneklere itti. Dizel motorlu bir araç aldım. Shell'in dizel araçlar için ekonomik bir alternatif sunduğunu öğrenince de teklifi seve seve kabul ettim.

3
ÖZEL YAŞAMINIZDA DA TASARRUFLU MUSUNUZDUR?

- Büyükanne ve büyükbabamla yaşadığım ve onlar tasarruf etmeyi iyi bildiği için tutumlu olmayı küçükken öğrendim.

TRAFİKTE KADIN SÜRÜCÜ OLMAK ZOR MU?

- Evet. Kadınlara önyargıyla bakılıyor. Yol vermek istemiyorlar çünkü önlerine geçersek, trafiğin bir noktasında onlara sorun yaratacağınızı düşünüyorlar. Oysa kadınlar daha dikkatli.

4
SİZ İYİ BİR SÜRÜCÜ MÜSÜNÜZ?

- Eskiden çok hızlı otomobil kullanırdım. Makas yapıp herkesi geçerdim. Sonra böyle yapınca ulaşacağın yere sadece beş dakika önce vardığını öğrendim. şimdi çok sakinim ve kurallara dikkat ediyorum.

MAKAS OLAYINI BAĞDAT CADDESİ'NDE Mİ YAPIYORDUNUZ?

- Allah'tan artık Anadolu yakasına gitmiyorum. Gitsem, belki içimdeki canavar tekrar doğabilir.

5
HİÇ EVDEN ARABAYI GİZLİCE KAÇIRDIĞINIZ OLMUŞ MUYDU?

- Tabii canım. Bağdat Caddesi ruhu galiba içime işlemişti. O zamanlar Feneryolu'nda ailemle yaşıyordum. Ehliyetimi almıştım ve ailem 18. yaş günümde bana bir araba almıştı. Ama benim gözüm hep onların arabasındaydı, onlarınkine hastaydım..

6
Yazlığa gittiklerinde benden rica ettiler; “Bak kendi araban var, bizimkine dokunma” dediler. Ama bir şeye ihtiyacım olur diye kendi arabalarının anahtarını da bıraktılar. Bir iki gün benimkini kullandım ama sonra onlarınkini kaçırdım.
7
YAZLIKTAN DÖNÜNCE FARK ETMEDİLER Mİ?

- Zaten o gün arabayı çarptım! Tatilden dönerken servise uğramışlar, arabayı tanıyamamışlar.

KARDEŞİNİZ Mİ VAR?

- Bir öz ablam var, iki de üvey kız kardeşim var. Bizim ailede hiç erkek yok yani. Esmersoy soyadının son temsilcileriyiz.

8
TURİZM VE OTELCİLİK BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİNİZ Mİ?

- Bitirdim. Ama staj döneminde bezginlik geldi. Biz, genel müdürlük ofislerinde görev verecekler, ofis insanı olacağız sanıyorduk. Çünkü muhasebe, işletme hepsini ıngilizce okuduk. Ama öyle olmadı. Hiç unutmuyorum, Çırağan Sarayı'nda staja gitmiştim, 07.00'de işbaşı yaptım, ertesi sabah 03.00'te çıktım. Havuz temizledim, yemek servisi yaptım.

9

ZORMUŞ. STAJDAN SONRA NE OLDU?

- Ek kazanç olsun diye bir ajansa kaydoldum. İlk gün ajansın sahibi “Seni mutlaka güzellik yarışmasına sokmalıyız, iki gün sonra Kanal D'de yarışmanın elemeleri var” dedi. Katıldım ve o yarışmayı dördüncü bitirdim.

10

Bir ay sonra Japonya'da Miss International'da “Dostluk Güzeli” unvanını aldıktan sonra Kanal D'nin o zamanki genel müdürü Faruk Bayhan, “Seni televizyona çıkarmak istiyoruz” dedi. İlker Yasin ise “Bu kızın ekrana çıkması imkansız. Sesi erkek gibi” diye karşı çıktı.

11
GÜZELLİK YARIŞMASINDA SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA, “NEDEN BİRİNCİ DEĞİL DE DÖRDÜNCÜ OLDUM?” DEMİŞ MİYDİNİZ?

- Hiç. Oda arkadaşım Çağla şıkel'di ve o birinci olmuştu. Yarışmanın en kısası bendim. Kazanabileceğimi hiç düşünmemiştim.

ŞİMDİ, “IYİ Kİ O YARIŞMAYA GİRMİŞİM” DİYOR MUSUNUZ?

- I-ııh. Asla! O yarışma olmasaydı da, şimdi yine bu yerde olurdum. Güzellik yarışmasına gerek yoktu diye düşünüyorum.

12
BİRAZ DA DANSTAN KONUŞALIM. DANS YETENEĞİNİZİ NASIL KEŞFETTİNİZ?

- Yetenek mi! Teşekkür ederim, iltifat ediyorsun.

RİCA EDERİM. AMA “YOK BÖYLE DANS”TA ÇOK BAŞARILIYDINIZ.

- Teşekkürler. Benim bir huyum var, sunduğum ya da konuk olduğum hiçbir programı sonrasında oturup seyredemem. Çünkü hep hata bulurum. Ben eleneli 2,5 ay oldu ve ilk defa dün izledim yarışmayı. Bir sürü hata buldum

13
ÇOK ALÇAKGÖNÜLLÜSÜNÜZ. MÜTEVAZI OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

- Eskiden daha mütevazıydım. Gerçeği görmek lazım, o kadar iyi dans etmiyorum.

SİZ ELENİNCE BÜTÜN TÜRKİYE ŞOKE OLMUŞTU. O AN SİZ NELER HİSSETTİNİZ?

- Bir rahatlama,bir rahatlama,anlatamam!

GERÇEKTEN Mİ ?

- Evet.Çünkü “Haftaya üç dans yapmam lazım,nasıl yapacağım?” diye düşünmeye başlıyorsun.Benim o dansı yetiştirmem için günün 35 saat olması gerekiyor.ısmim açıklanınca gülmek istedim ama partnerime ayıp olur diye gülemedim.

14

DANS KONUSUNDA MÜTEVAZISINIZ. PEKİ GÜZELLİK? GÜZEL OLDUĞUNUZU KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

- Hayır. Hem de hiç güzel değilim.

NERENİZİ BEĞENMİYORSUNUZ?

- Allah'ın gücüne gitmesin, “Gözlerim biraz büyük, burnum küçük, dudaklarım dolgun, bacaklarım uzun olsa mıydı?” gibi şeyler düşünüyorum. Sarışın kadınları beğenmiyorum, esmer kadın seviyorum. Dolgun dudak, ceylan göz, uzun kirpikler, hafif balıketi.

15
SON DÖNEMLERDE SARIŞIN ÜNLÜLER, SAÇLARINI KOYU RENGE BOYATIYOR. SİZ DE RENGİNİ DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

- Denedim, olmadı. Koyu renk saç, renkli gözlü kadınlara çok yakışır ama ben yapınca Slav ırkından bir yaratık oluyorum.

16
FİNALDE KUPAYI DEFNE JOY FOSTER'IN OĞLU CAN'A GÖNDERDİNİZ. BU KARARI NASIL ALDINIZ?

- Aslında bir sosyal sorumluluk projesi için bir araya gelmiştik. Diğer programlardaki gibi birbirlerine laf atan, tartışan yarışmacılar değildik. O üzücü olay yaşanmasaydı da, benim bildiğim Azra, kupayı evine değil okula götürürdü zaten. O yüzden çok doğru bir hareket yapıldı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Bağdat Caddesi Canavarı - Son Dakika Magazin


Advertisement