Bağışıklık sistemini demir gibi yapan Limonlu suyun vücuda olan etkisi inanılmaz - Son Dakika

Bağışıklık sistemini demir gibi yapan Limonlu suyun vücuda olan etkisi inanılmaz

Koronavirüs kabusunun üstümüze çöktüğü şu günlerde sağlığımıza azami derecede dikkat etmemiz gerektiğini bir kez daha anladık. Salgın hızla devam ederken bağışıklık sistemini ayakta tutacak besinler de gündemin birinci sırasına yerleşti. Virüse yakalanan ünlü oyuncu Olga Kurylenko'nun hastalık sırasında bol bol limonlu su içtim demesi mucize besine dikkat çekti. İşte limonlu suyun inanılmaz faydaları.

1
Limonlu suyun sağlık açısından birçok faydası bulunuyor. Koronavirüsün beliritileri arasında olan yüksek ateşi de düşürmesiyle bilinen limonlu suyu, geçtiğimiz günlerde virüse yakalanan dünyaca ünlü oyuncu Olga Kurylenko "Sarımsağın yanı sıra bol su tükettim. Suyun içerisine de limon koydum." sözleriyle limon faydalarıyla yeniden gündeme geldi. İşte limonlu suyun inanılmaz etkileri.
2
Tek başına su, cildin temiz kalması için toksinlerin atılmasını sağlar. Limon eklendiğinde ise içeriğindeki C vitamini ile cildi lekelerden uzak tutarak ve kırışıkları azaltmaya yardımcı olur.
3
Limonlu su içmenin diğer bir faydası ise bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olmasıdır. Limondaki potasyum kan basıncını kontrol etmeye, beyin ve sinir fonksiyonları uyarmaya yardımcı olur ve içerisindeki C vitamini sayesinde soğuk algınlığına iyi gelir.
4
Astım ve enfeksiyon gibi solunum problemleri yaşıyorsanız limon suyunu tüketmek sizin için oldukça sağlıklıdır. Limon suyu anti bakteriyel özelliklere sahiptir ve göğüs enfeksiyonlarından kurtulmanızda, öksürüklerinizi kesmede etkilidir.

5
Vücudunuzda iltihaplanmalar oluyor ve bu durum size acı veriyorsa kesinlikle limon suyu içmelisiniz. Limon suyu iltihabı yok eder ve tahriş olmuş bölgelerinizi yatıştırır.
6
Enerjik hissetmek için sadece kahve içiyorsanız bir de limonlu suyu deneyin. Limonlu su, hem kafeinin azaltmanıza hem de enerjik hissetmenize yardımcı olacaktır.
7
Limon suyu çok fazla potasyum içerdiğinden depresyon, kaygı ve unutkanlığı azaltma etkisi vardır. Çok stres altında olduğunuzda C vitamini tüketmek iyidir ve limonun içinde bol miktarda C vitamini vardır.
8
Limonlu su içmek, kanseri önlemede faydalıdır. Araştırmalar, limonun tümör önleyici özellikleri ile kanser riskini azaltmada yardımcı olduğunu gösteriyor.

YORUMLAR (3)
  • Başkentli: Yapmayın şunu,Limonun faydasını bilmeyen yoktur sanırım.Fakat siz yeni bir şey keşfedilmiş gibi yazdığınız, manşet attığınız zaman, bizim açgözler neye iyi derseniz fiyatını 4e 5 e katlatıyorlar.Dersde almıyorlar.Allah bu açgözlü utanmazlara hidayet versin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Camiler ibadete açılıyor! İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de cuma namazı kılınabilecek camiler Canlı yayında göğüsleri görünen Yetenek Sizsiniz'in jüri üyesinden itiraf: Bilerek yaptım Kimyasal cilt temizleme losyonunu kullananların yüzleri yandı! Hemşire korkunç fotoğrafları bir bir paylaştı Dünyaca ünlü şarkıcı Katy Perry karnı burnunda mayo giyip denize koştu Salgın başlayınca kendisini haremiyle lüks otele kapatan Tayland Kralı cariyesiyle bisiklet keyfi yaptı