Bağışıklık Sisteminizi Kışa Hazırlayın! - Son Dakika

Bağışıklık Sisteminizi Kışa Hazırlayın!

6 yıl önce

Soğuk havalar, kalabalık ortamlar derken kış enfeksiyonları kendini göstermeye başlamadan nasıl bir önlem almalı?

1
Soğuk havalar, kalabalık ortamlar derken kış enfeksiyonları kendini göstermeye başlamadan nasıl bir önlem almalı? İşte bağışıklık sistemini güçlendirmek için bunları yapın!
2
Mikrop aşısı: Yakın zamanda tıp camiasının fikir birliğine vardığı ve kış enfeksiyonunun sinüzit oluşmadan ilerlemesini azalttığı tespit edilen mikrop aşısından yararlanılıyor. Sinüzit etkeni mikropların özlerinden oluşan "Mikrop Aşısı" sonbaharda uygulanır, alerjik çocukların kışı daha iyi geçirmesini sağlar.

3
D vitamini: Yeterince güneş görülmeyen kış aylarında ciltte D vitamini sentezi yetersiz kalır, eksikliğinde enfeksiyonlar daha zor atlatılır. D vitamini bağışıklık sistemi için mutlaka gereklidir. Bu nedenle kış aylarında D vitamini takviyesi şarttır.
4
Omega 3: Enfeksiyona karşı direnci arttıran bir diğer madde de omega 3 yağ asitleridir. Balık ve balık yağında bol bulunan bu maddenin kış aylarında çocuklara destek olarak verilmesi bağışıklık istemini güçlendirir.
5
Beslenme :Beslenme bağışıklık sistemi için çok önemlidir. Bol meyve sebze, tavuk, balık, kırmızı et ve tahıldan zengin beslenme antioksidan düzeyini arttırarak kışın daha iyi geçmesini sağlar.

6
Su: En iyi balgam söktürücünün su olduğu düşünüldüğünde meyve suyu yerine su tüketimi de çok önemlidir.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:26 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Çöpçatan sitesinde tanıştığı genci cinsel ilişki oyuncağıyla boğarak öldürdü! 24 yaşında emekli oldu! Genç adamın büyük sırrı ortaya çıktı Bu işi yaparak 300 bin dolar kazanıyorlar! İşte dünyanın en ilginç meslekleri Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki kaçış planı krokisinin sırrı ortaya çıktı! Fenomen güzelden ilginç yardım kampanyası! Çırılçıplak soyunup 24 saat canlı yayın yaptı