Baharda Aşk Neden Başkadır? - Son Dakika

Baharda Aşk Neden Başkadır?

28.03.2013 12:34

1
Havaların ısınmaya başladığı bugünlerde daha kolay aşık oluyoruz. İlkbaharın gelişiyle doğa canlanırken, aşık olma duygusu da insanların içinde yeniden yeşeriyor.
2
Peki bu durumun asıl nedenleri neler?
3
İstanbul Psikiyatri Enstitüsü'nden Klinik Psikolog Ayşegül Denizci, baharın gelişiyle aşık olma arzusunun artmasının nedenlerini şu şekilde açıklıyor...
4
Biyoritmimiz güneş ışığına duyarlıdır. İlkbaharla beraber daha fazla güneş ışığı alırız ve hormonlarımızda da değişimler meydana gelir.
5
Mutluluk veren hormon serotonin yükselişe geçer.
6
Bu sayede yaşamımızın olumlu yönlerine odaklanarak geleceğimize ait umut hissetmemiz kolaylaşır.
7
Havaların ısınmasıyla beraber adeta sırtımızda taşıdığımız yüklerden kurtulur ve kendimizi yaşamın telaşındaki ağır detaylardan özgürleşmiş hissederiz.
8
İçinde yaşadığımız kültürün de bu çağrıya olumlu bir etkisi vardır. İlkbaharla birlikte daha fazla dışarıya çıkarız.
9
Dolayısıyla karşılaşma olanaklarımız da çoğalır. Bütün bunlar yalnızca siz kendinizi yeni bir aşka açık ve denemeye adım atma cesaretini hissediyorsanız gerçekleşebilir.

Son Dakika Baharda Aşk Neden Başkadır? - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı