Son Dakika Haberleri: Bakanlıktan Hamilelere Doğum Koçu!

Bakanlıktan Hamilelere Doğum Koçu!

7 yıl önce

Sezaryenin azalması için yeni önlem

1
Sağlık Bakanlığı, sezaryenin azaltılmasına yönelik önlemler kapsamında, anne adayının endişesini gidermek ve doğum stresini en aza indirmek için 'doğum koçları'nı devreye sokacak.
2
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı Sema Sanisoğlu, bakanlık tarafından uygulanmaya başlayacak olan süreci Anadolu Ajansına anlattı:
3
Sanisoğlu, 'Amacımız hastaneye doğum için başvuran anne adayları ile birebir ilgilenebilecek, doğum öncesi, doğum ve lohusalık döneminde anneye eşlik edecek, destek sağlayacak profesyonel ebelerin olması' dedi.
4
Doğum koçluğu için iletişim eğitimi alacak ebeler, gerekirse anne adayının elini tutacak, gerektiğinde masaj yapacak, su içmesine veya banyo yapmasına yardım edecek.
5
Doğum koçları, doktorla ekip çalışması içinde doğumun kolay ve daha kısa zamanda gerçekleşmesini sağlayacak, aileyi bilgilendirecek.
6
7
8
9Haber Yayın Tarihi: 17.05.2013 09:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek Ünlü oyuncu Kadir Doğulu'nun eski hali sosyal medyada olay oldu! Mucize Doktor'da Ali Vefa'nın patalojiden arkadaşı maviş gözlü Duygu, bakın nereli! Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı