Son Dakika Haberleri: Bakara Suresi'nden Esinlenerek Yapıldı! Dünyanın En Ünlü Camilerinden Oldu

Bakara Suresi'nden Esinlenerek Yapıldı! Dünyanın En Ünlü Camilerinden Oldu

7 gün önce

Kırşehir'de, Bakara Suresi'ndeki bir ayetten esinlenilerek iç dizaynı yapılan Hamidiye Camisi, bir anda dünyanın en ünlü camilerinden birisi haline geldi. Yalnız Türkiye'de değil, yurt dışında da ilgi gören Hamidiye Camisi, yabancı gazete ve makalelere konu olurken, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yerini aldı.

1
Kırşehir'deki Hamidiye Camii'nin iç dekorasyonu Bakara Suresi'ndeki bir ayetten esinlenilerek yapıldı.
2
Caminin içi, görenlere adeta cennetten bir bahçe izlenimi veriyor.
3
Kırşehir'de Yenice Mahallesi’nde 1910’lu yıllarda kerpiçten küçük bir mescit şeklinde yapılan ve zamanla ihtiyacı karşılamayınca yıkılıp yeniden inşa edilen Hamidiye Camisi, iç dekorasyonu ve duvar resimlerle sıradışı bir görüntü sergiliyor.
4
Azeri mimar yaptı
Azeri mimar yaptı

Azerbaycanlı bir mimar tarafından iç resimleri yapılan ve bu yıl açılan camiye ibadet etmek için kentin farklı yerlerinden kişiler geliyor.
5
Hamidiye Camisi, birçok yabancı gazete ve makalelere konu olurken, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yerini aldı. Birçok seyahat sitesi de konuya geniş yer ayırdı. Bilindiği gibi Kırşehir'de birçok tarihi ve kültürel eser bulunuyor. Özellikle Selçuklu Dönemine ait birçok eser mevcut fakat Kırşehir turizm anlamında bu potansiyelini ne yazık ki kullanamıyor.
6
İşte Kırşehir'deki Hamidiye Camisi ile ilgili dünya basınından paylaşımlar...
İşte Kırşehirdeki Hamidiye Camisi ile ilgili dünya basınından paylaşımlar...
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Haber Yayın Tarihi : 14.05.2019 05:11 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kızının Doğum Günü için Hurda Vosvos'u Baştan Yarattı! Son Hali İnanılmaz Game Of Thrones Oyuncuları Bölüm Başı Ne Kadar Kazanıyor Doğum Oranı Artsın Diye Tüm Çiftlere Ücretsiz Viagra Dağıtılacak! 107 Kilo Olunca Mankenliği Bırakmıştı, Podyumlara Geri Dönüyor Denizli'de Yürekleri Ağza Getiren Kare! Bahçeye Daldı, Kafese Sıkışıp Kaldı