Bakın Nazar Değdirirken Hangi Aşamadan Geçiyoruz - Son Dakika

Bakın Nazar Değdirirken Hangi Aşamadan Geçiyoruz

06.04.2015 10:55

Bir bakışın, renkli gözlerin nazar değdirdiği düşüncesinin tam aksine, araştırılan nazarın bilimsel yönü ve daha fazlası foto galeri sayfamızda yer alıyor. Nazarın gerçekten sadece bir bakış ile etkili olmadığını kanıtlayan bilim adamları, asıl nedenin elektromanyetik enerjiler olduğunu açıkladı.

1
Bakın Nazar Değdirirken Hangi Aşamadan Geçiyoruz?

2
Bazı insanların çok nazar değdirdiğini bazılarının da çok fazla nazara maruz kaldığını biliyorsunuzdur. Nazarın bilimsel boyutunu merak ediyor musunuz? Sebep olduğu olumsuz durumlarla hepimizin belleğinde yer almış bir olgu nazar.

3
Bakış ve düşüncelerin birleşmesiyle meydana gelen zarar verici özelliğe sahip bir etki. İnsandan sadece insana değil, insandan, tüm canlı ve maddeye karşı tesir eden bir etki. Peki bilimsel olarak nazar nasıl açıklanıyor bir göz atalım..

4
Nazar dediğimiz şey, kaynağı, tetikleyicisi Düşünce, oluşma ve çıkış noktası beyin ve gözler olan, alfa, beta, gama ışını türünde elektromanyetik dalgaların zarar verici özellikte enerji içerenleridir.

5
Evet, gözler ışın yayar ve bu ışının iyi ve kötü yönde etkisini, türünü duygu ve düşünceler belirler.

6
Düşünceye göre bir elektromanyetik enerji üretilir ve bu oluşan enerji gözler tarafından hedefe gönderilir. Temelde yatan prensip en basit anlamda genel olarak budur.

7
Karakteristik olarak bu ışınlardan Alfa ışını sarsıcı, Beta ışını kırıcı ve yıkıcı, Gama ışını ise yakıcı bir etki göstermektedir.

8
Bu ışınlar gözlerdeki fotoreseptör (photoreceptor) isimli ışığa duyarlı duyu hücreleri yardımıyla oluşturulup, göz sinir kaslarının kasılması suretiyle iletimi sağlanır. Genellikle halk arasındaki nazar durumları Alfa kaynaklıdır.

9
Yapılan araştırmalarda etkisi en yüksek ışınları oluşturanların, mavi ve bal rengi gözlü insanlar olduğu görüldü. Kendisine en çok nazar etkisi tesir edenlerin ise kahverengi ve yeşil gözlü insanlar olduğu görüldü.

10
Nazar olayı kendiliğinden ortaya çıkan bir reaksiyondur. Normalde sıradan bir kişi tarafından nazarın istemli bir şekilde oluşması imkan dışıdır; Ancak az sayıda da olsa bunu başarabilecek birtakım metafiziksel güçlere sahip insanlar bulunmakta. Bu tür insanları gerçek anlamda tehlikeli insanlar olarak nitelendirebiliriz.

11
Bu yeteneğe sahip kişiler bu etkiyi en tehlileli reaksiyonları meydana getirebilme gücüne sahip Gama ışınları ile gerçekleştirebilmekteler. Gama ışınları, en yüksek frekansa sahip, en büyük foton enerjisini içeren enerji dalgalarıdır.

12
Hangi göz rengindeki insanların hangi göz renginde olanlara daha çok nazarları dokunabildiği de nazar hakkındaki araştırmalara konu olmuş.

13
Bin kişi üzerinde yapılan araştırmada şu sonuçlar elde edildi:

14
Mavi gözlü kişilerin sırayla en fazla nazarı tesir eden kişiler: kahverengi, ela, gri, menekşe, yeşil, bal ve siyah gözlüler. bal gözlü kişilerin sırayla en fazla nazarı tesir eden kişiler: mavi, siyah, yeşil, kahverengi, menekşe, gri ve ela gözlüler.

15
Yeşil gözlü kişilerin sırayla en fazla nazarı tesir eden kişiler: gri, ela, siyah, kahverengi, menekşe, bal ve mavi gözlüler. siyah gözlü kişilerin sırayla en fazla nazarı tesir eden kişiler: mavi, ela, yeşil, kahverengi, gri, menekşe ve bal gözlüler.

16
Ela gözlü kişilerin sırayla en fazla nazarı tesir eden kişiler: yeşil, bal, mavi, siyah, kahverengi, menekşe ve gri gözlüler. gri gözlü kişilerin sırayla en fazla nazarı tesir eden kişiler: siyah, menekşe, bal, mavi, yeşil, ela ve kahverengi gözlüler

17
Menekşe gözlü kişilerin sırayla en fazla nazarı tesir eden kişiler: gri, bal, yeşil, ela, kahverengi, siyah ve mavi gözlüler.

18
Kahverengi gözlü kişilerin sırayla en fazla nazarı tesir eden kişiler: mavi, yeşil, bal, ela. menekşe, gri ve siyah gözlüler. Nazar değme durumunda tesir gücüne göre birçok fiziksel ve ruhsal durumlar oluşabilir. Halsizlik, ağrı, yorgunluk, kaşıntı, moralsizlik, geçimsizlik, yaşamınızda aksilikler, sorunlar vs. vs. bu liste uzar.

19
Son olarak toplumda her zaman dile getirildiği gibi gerçekten de beğendiğimiz bir şey karşısında nazara sebebiyet vermemek için Allah'asığınmak ve “Maşallah” demeyi ihmal etmemekte büyük fayda var.

20
Maşallah sözü, nazara sebebiyet verebilecek yukarıda bahsettiğimiz zararlı enerjileri etkisiz hale getiren koruyucu bir sigorta görevi görüyor.

21
Nazar boncuğu olarak tanımlanan boncuğun ise hiçbir koruyucu etkisinin olmadığını bilmenizi isteriz. Nazardan korunma konusunda, dualar kesinlikle en etkili ve esaslı korumayı sağlamaktadır.

22

Son Dakika Bakın Nazar Değdirirken Hangi Aşamadan Geçiyoruz - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı