Balığa çıkan yoksul aile, ağlarına takılan deniz kabuğu sayesinde milyoner oldu - Son Dakika

Balığa çıkan yoksul aile, ağlarına takılan deniz kabuğu sayesinde milyoner oldu

05.02.2021 10:30

Tayland'da yaşayan 36 yaşındaki yoksul balıkçı Hatchai Niyomdecha, ailesi ile beraber ağına takılan deniz kabuklarını ayıklarken, salyangoz kabuğu içinde turuncu inci buldu. Başına talih kuşu konan ailenin reisi, Çinli bir iş adamının inci için 250 bin sterlin, yaklaşık 2 buçuk milyon TL teklif ettiğini söyledi.

1
60 yaşındaki adam salyangoz kabuğu içindeki turuncu nesnenin inci olduğunu fark edince ailecek büyük bir şaşkınlık yaşadı.
2
Bunun üzerine Hatchai, karısından inciyi incelemesini istedi. Bulunan nesnenin inci olduğu kesinlik kazanınca aile etrafa sorarak incinin değerini belirlemeye çalıştı.
3
İncinin bulunduğu haberi üzerine komşular balıkçının evine akın etti. Hatchai, inciyi bulmadan birkaç gün önce tuhaf bir rüya gördüğünü söyledi.
4
Bulduğu incinin kendisinin ve ailesinin hayatını değiştireceğini söyleyen Hatchai, bir iş adamının kendisine 25,000 sterlin teklif ettiğini ama bu teklifi kabul etmediğini daha sonra Çinli bir işadamının kendisine 250,000 sterlin teklif ettiğini söyledi.
5
Birkaç gün sonra bir tarihi eser koleksiyoncusunu daha büyük bir teklif vermesine rağmen teklifi kabul etmediklerini söyleyen Hatchai, inciyi daha yüksek fiyata satmayı düşündüklerini söyledi.

YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Balığa çıkan yoksul aile, ağlarına takılan deniz kabuğu sayesinde milyoner oldu - Son Dakika


Advertisement