Balığın yanında sakın roka yemeyin! İşte asla birlikte tüketmemeniz gereken besinler - Son Dakika

Balığın yanında sakın roka yemeyin! İşte asla birlikte tüketmemeniz gereken besinler

17.08.2019 08:31

Bazı besinler aynı değerlere sahip olduğundan beraber tüketilmesi sakıncalıdır. İşte beraber tüketildiğinde zehir etkisi yapan besinler...

1
Roka ve balık
Roka ve balık
Roka ve balık yüksek miktarda vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Özellikle roka tam bir demir deposudur. Ancak iki besin aynı anda tüketilince roka sayesinde vücuda giren demir maddesi Balık yüzünden hızlı emilime uğrayarak vücuttan atılır. Bu da demir oranını düşürebilir.
2
Yoğurt ve turp
Yoğurt ve turp
İçerdiği asit maddeler başka bir asit madde ile aynı ortamda bulunduğunda zehirlenme etkisi yapabiliyor. Turpta içerdiği asitli ve gazlı maddeler yüzünden yoğurtla beraber tüketildiğinde mide de yanma gibi rahatsızlığa neden olur. Ayrıca taze olmayan balıkla da yoğurt ya da süt ürünü tüketilmemelidir. Çünkü taze olmayan balıktaki vitaminler yoğurdun asidi ile birleşince zehirlenme etkisi yapar.
3
Süt ve tavuk
Süt ve tavuk
Süt ve tavuk aynı maddeleri içerdikleri için aşırı protein ve kalsiyuma neden olabilir. Ayrıca sütün içerdiği laktik asit tavuğun mide ekşimesine neden olur.
4
Nar ve kırmızı et
Nar ve kırmızı et
Tuzlanmış et ile beraber nar veya üzüm gibi meyvelirn tüketilmesi önerilmez. Nedeni bu meyvelerin kan yapıcı özellikleri ile kırmızı etinkin aynı olmasıdır. Fazla kan yapıcı madde alerjiye sebebiyet verebilir.
5
Sirke ve prinç
Sirke ve prinç
Pirinç, lifli içeriğe sahip olduğundan oldukça faydalıdır. Ancak sirke içeren turşu gibi yiyeceklerle beraber tüketildiğinde pirinç bu özelliğini kaybeder.
6
Erik ve şeftali
Erik ve şeftali
Asit oranı fazla olan bu meyveler mide asidini artırma olasığı olduğundna uzmanlar tarafından taynı zamanda tüketilmesi önerilemez. Ayrıca her iki meyveninde alerjik reaksiyona neden olma ihtimali yüksektir. Bu iki meyve aynı anda tüketildiğinde reflü yada mide delinmesi gibi hastalıkalra neden olabilir.
7
Karpuz ve kavun
Karpuz ve kavun
İkisinde de şeker ve sıvı oranı yüksek olduğundan fayda sağlamak yerine azarar dönüşürler. Aynı anda tüketildiğinde kanı fazla sulandırır ayrıca yüksek tansiyona neden olabilir. Özellikle şeker hasassiyeti olan kişilerin bu iki meyveyi aynı anda tüketilmesi önerilmez.
8
Sarımsak ve soğan
Sarımsak ve soğan
Bilindiği gibi her ikiside güçlü birer antioksidandır. Ancak fazla tüketildiğinde vücuttaki kan akışını hızlandırabilir.

Son Dakika Balığın yanında sakın roka yemeyin! İşte asla birlikte tüketmemeniz gereken besinler - Son Dakika


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Maradona'nın cenazesi ülkesinde çatışma çıkarttı! Ortalık bir anda karıştı Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşçilerin ilmek ilmek işlediği kırmızı küre ortaya çıktı Ekmek Teknesi'nin Sonnur'u yıllar sonra ortaya çıktı! Yaptığı itirafla gönülleri fethetti Kalpleri durma noktasına geldi! Survivor'da masaj yaptıracağını sanan ünlüler, ecel teri döktü Biz donarken o açıldıkça açıldı! Alemin Kralı Oben, iç çamaşırıyla dışarı çıkıp poz verdi