Balık Gibi Kokma Hastalığı Yüzünden İşini Kaybedecek - Son Dakika

Balık Gibi Kokma Hastalığı Yüzünden İşini Kaybedecek

1
36 yaşındaki genç kadın nadir görülen 'balık kokusu sendromu' ile çevresinden tepki alarak yaşıyor. Kelly Fidoe-White isimli genç kadın kendi kokusunu balıksı ve soğansı olarak tanımlıyor.

2
36 yaşında bir hastanede radyografi bölümünde çalışan Kelly Fidoe-White, dünyanın en talihsiz durumlarından birini yaşıyor.

3
Kelly hayatını "Balık kokusu sendromu" olarak adlandırılan bu hastalıktan ötürü çevresinden tepki alarak yaşıyor. Kendi kokusunu balıksı ve soğansı olarak tanımlayan Kelly'nin yaşadığı zorluklara bir de iş yerinde karşılaştığı durum eklendi.

4
Kelly balık kokması sebebiyle iş yerindeki arkadaşları tarafından şikayet edildi. Bunun üzerine yönetim Kelly'nin mesai saatlerini değiştirme kararı aldı. Kelly şimdi gece vardiyasında çalışmak zorunda kalma durumuyla karşı karşıya.

5

Kokusunun önüne geçmek için günde dört kez duş alan Kelly,kokusunu maskelemek için çeşitli deodorantlar kullanıyor, üniformasını günde iki kez değiştiriyor. Tüm çabalarına rağmen bunlar da işe yaramıyor.

6
Kelly'nin kocası 45 yaşındaki Michael, 16 yıldır evli olduğu Kelly'nin kokusuna alışmış olmasına rağmen durumla ilgili "Kelly'nin kokusu bazen beni olumsuz bir şekilde etkiledi, ancak Kelly'ye hiçbir şey söylemedim. Ben sadece kendime sakladım" diyor.

7
Kelly'ye uzmanlar, semptomların araştırılmasının ardından henüz ergenken teşhis koymuş. Ancak, hastalığın genetik olarak geçip geçmediği ya da gençlik döneminde kendini geliştirdiği halen bilinmiyor.

8
Kelly'nin vücut yapısı, kolin adı verilen bir maddeyi içeren gıdalardaki bazı bileşikleri parçalayamıyor. Bu bileşikler de vücudunda ter, idrar ve hatta nefesine bile bulaşıp yayılıyor. Sonuçta Kelly neden olduğunu anlayamadığı keskin kokular yayıyor.

9
Doktorların söylediğine göre içerideki koku yerini dışarı çıkma kokusuna bırakıyor. Dolayısıyla balık ve deniz ürünleri gibi besinlerin, kötü kokmada etkisi büyük.

10
Kelly her şeye rağmen, kocasının ona durumun komik tarafını gösterdiğini, yardımcı olduğunu söylüyor.

11
12
13

Haber Yayın Tarihi: 22.02.2017 10:44

Son Dakika Balık Gibi Kokma Hastalığı Yüzünden İşini Kaybedecek - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

İkinci kez yaşadığı annelik heyecanı yarım kaldı! Petek Dinçöz bebeğini kaybetti Necati Şaşmaz'ın günde 80 bardak çay içtiğini biliyor muydunuz? İşte ünlülerin bilinmeyen alışkanlıkları Kumaş maske ile ilgili korkutan gerçek: Virüsü parçalara ayırıp daha uzağa yayıyor Eşcinsel çift, 'Kucak dansı yapacağız' diyerek kandırdığı otel görevlisini parçalayarak öldürdü Gelen geri dönmüyor! Salgından kaçanların ikinci adresi Kuşadası, nüfus bakımında 35 ili geçti