Balıkçının ağına takılan deniz canlısı görenleri ürküttü! Tıpkı kabloya benziyor - Son Dakika

Balıkçının ağına takılan deniz canlısı görenleri ürküttü! Tıpkı kabloya benziyor

Mavi suların avcıları balıkçılar oltalarına takılan canlıları görünce neye uğradıklarını şaşırıyor. Sırbistan'da yaşanan olayda, balık tutmaya giden adamın oltasına Nematomorpha da denilen kılımsı solucan takılıyor. O anları kameraya alan adamın çektiği görüntüler sosyal medyada bir anda viral oluyor. İşte görünce "Bunlar uzaylı" diyebileceğiniz ilginç canlılar...

1
İnsanoğlu deniz dünyasının bugüne kadar yalnızca 0.05'ini keşfetmiş durumda. Denizin derinliklerinde başka hangi canlıların yaşadığı konusunda en ufak bir fikrimiz dahi yok. İşte denize girmeye çekineceğiniz birbirinden tuhaf deniz canlıları.


2
Sırbistan'ın doğusunda, Visocica Nehri üzerinde yapay bir göl olan Zavoj gölünde balığa giden Marko Ungurjanovic adındaki adam, balık yerine Nematomorpha da denilen kılımsısolucanlar takıldı. Ürpertici bir görünüme sahip olan kılımsısolucanı yakalayan adam ise o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.
3
Yakaladığı şeyin ne olduğunu bilmeyen adam görüntüleri sosyal medyada paylaşırken 'siyah ip gibi görünen, uzaylı gibi tuhaf bir yaratık buldum.' notuyla paylaştı. Nematomorpha da denilen Kılımsısolucanların boyu genellikle 5-10 santimetre arasında değişirken, nadiren de olsa boyları bazı durumlarda iki metreye kadar ulaşır.
4
Bu gördüğünüz canlıyı ilk başta yılan zannedebilirsiniz ancak değil.
5
Hem sürüngen olan kolları yılan kendisi ahtabot olan bu canlı kendisini keşfeden kişiyi oldukça hayrete düşürmüş olmalı.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Dokunma fikrinin bile ürküttüğü deniz canlısını bir adam eline alıp sevgi gösterisinde bulunuyor. Peki deniz canlısı ne yapıyor? Canlı, karnı okşandığında içindeki suyu dışarı atıyor.

YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Dünyanın gündemindeki fotoğraf! İnsan boyundaki yarasa, sosyal medyayı ikiye böldü Survivor sonrası cinsel ilişki skandalıyla gündeme gelen isim, yarışmadaki aşkına geri döndü Nişanlısıyla sahilde yürüyüş yapan şarkıcı Katy Perry'nin sağ ayağındaki detay şaşkına çevirdi Herkes kendi memleketinde yaşasaydı illerin nüfusu nasıl olurdu? İstanbul'daki sonuç şaşırttı Futbolcu Patrich Schick'in kız kardeşi reklam için soyundu! Yarı çıplak pozu takipçilerini büyüledi