Barış Manço ile Fikret Kızılok'u Karşı Karşıya Getiren Kadın! - Son Dakika

Barış Manço ile Fikret Kızılok'u Karşı Karşıya Getiren Kadın!

22.11.2018 09:50

Türkiye'nin önemli isimlerinden Barış Manço ile Fikret Kızılok, müzik için bir dönem birlikte çalışsalar da aşk onların yollarını ayırmaya yetti. Manço ile Kızılok'un aynı kadına aşık olması aralarındaki dostluğun da son bulmasına neden oldu.

1
Aşk dolu şarkıların iki simge ismi Barış Manço ve Fikret Kızılok, yıllar önce müzik için bir araya geliyor ancak bir kadına duydukları aşk uğruna da yollarını ayırmak zorunda kalıyorlar. İşte, bir kadın, iki adam ve sonu olmayan bir aşk...
2
Yıllar geçse de unutulmayan bu önemli iki isimin, 1960'larda müzik yapan "Kaygısızlar" isimli Türk rock grubuyla birlikte yolları kesişti. Kaygısızlar'ın ekibi sık sık değişse de grupta; Ali Serdar, Mazhar Alanson, Mithat Danışan, Fuat Güner, Ender Arol, Semih Oksay, Fikret Kızılok ve Cenap Kıyıkoğlu gibi isimler bulunuyordu.
3
Fikret Kızılok o yıllarda bir üniversite öğrencisi ve bu nedenle okulunu bitirmek adına bir süre müziğe ara verdi. Fuat Güner'in ısrarları üzerine zaman zaman Barış Manço'yla müzik yapar. Fikret Kızılok adına çekilen belgeselde Fuat Güner, "Fikret Kızılok tek başına yaptığı parçalarla da ismini duyurmaya başlamıştı. Barış Manço'nun Kaygısızlar grubu adı altında değil de tek başına çıktığı dönemde Özkan Uğur ve ben vardık. Bir de Fikret Kızılok'u aldık." sözleriyle o dönem Kızılok'u nasıl ikna ettiğini anlatır.
4
Fikret Kızılok ve Barış Manço 8 ay boyunca aynı müzik grubunda yer aldıktan sonra çeşitli nedenlerle yollarını ayırmak durumunda kalmışlar.
5
Yine Fikret Kızılok'u anlatan belgeselde Fuat Güner, iki ismin ayrılığının müzikle ilgili bir ayrılık olduğunu belirterek, ikisinin bir arada olmasının da mümkün olmadığını söylüyor. "İşin içinde bir kadın vardı." sözleriyle birlikteliğin mümkün olmadığını net bir şekilde ifade ediyor.
6
Müziğin ender seslerinden Manço ile Kızılok'un ayrılmasına sebep bir kadındı ve bu kadın kimdi?
7
İkili arasına giren Marie Claude isimli Belçikalı bir kadındı. Barış Manço ile Claude 3 yıl süren birlikteliğin sonunda evlenmişlerdi.

8
Daha sonra Fikret Kızılok ile Barış Manço'nun 3 yıl aşk yaşayıp sonunda nikah ile taçlandırdığı ilişkisinin baş karakteri eşi, Marie Claude birbirlerine aşık olmuşlardı.
9
Aşkını içine gömen 40 günlük evli Barış Manço, eski dostu ile eşi arasındaki birliktelikten haberdar olunca sessiz sedasız bir boşanma davası açarak, 6 ayın sonunda Marie Claude'dan boşanmış.
10
İki müzisyenin ortak arkadaşları Arda Uskan, Fikret Kızılok belgesinde "Barış'ın Belçika'dan getirdiği eşini Fikret Kızılok aldı. Barış ona "Mamur" derdi. Fikret ile Barış'ın eşi arasında böyle bir şey oluyor. Mamur, ünlü Barış Manço'yu değil, Fikret'i tercih etti ve Anadolu'ya gittiler." sözlerine yer veriyor.
11
Barış Manço, 1970 yılında Marie'den boşanıyor ve 78 yılında Lale Çağlar ile nikah masasına oturuyor. Çiftin, Batıkan ve Doğukan isimli iki çocuğu oluyor.
12
Fikret Kızılok ise Marie Claude ile birlikte uyku tulumlarıyla Anadolu'yu gezdikten sonra ayrılıyor ve 1973 yılında Şeyda Kızılok ile evleniyor.

Son Dakika Barış Manço ile Fikret Kızılok'u Karşı Karşıya Getiren Kadın! - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement