Barış Manço'nun gerçekleştiremediği üç hayali! Bir tanesine çok şaşıracaksınız - Son Dakika

Barış Manço'nun gerçekleştiremediği üç hayali! Bir tanesine çok şaşıracaksınız

31.01.2021 12:44

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Barış Manço aramızdan ayrılalı 22 yıl oldu. Şubat 1999'da hayata gözlerini yuman usta sanatçı geride müthiş bir yaşam ve dev ayak izleri bıraktı. Manço, bir insanın elde etmek isteyeceği her şeye ulaştı. Ancak gerçekleştirmeye ömrünün yetmediği hayalleri kaldı. İşte Barış Manço'nun gerçekleştiremediği üç hayali.

1
Kısacık ömrüne çok şey sığdırdı müziğin piri. Dünyanın etrafını 13 kez dolaşacak kadar, yani 500 bin kilometrenin üzerinde yol kat etti. 148 ülke, yüzlerce şehir gezdi.
2
Öyle şarkılar yaptı ki, her biri milli marş oldu dillere. Ve cenazesinde "Merhumu nasıl bilirdiniz?" sorusuna, milyonlarca insan hep bir ağızdan aynı yanıtı verdi: "İyi bilirdik!"
3
Ölümü gözümüzde yaş kalbimizde sızı bırakan Barış Manço her şeyi başardı ama yapamadığı üç şey kaldı, üç hayal...
4
2023'de Türkiye'nin diğer Türk devletleri ile büyük bir medeniyet kuracağına işaret eden Manço'nun en büyük hayali Cumhuriyet'in 100. Yılında sahnede olmaktı.
5
Türk milliyetçiliği konusunda tutukusu ile bilinen Barış Manço'nun bir diğer hayali ise, Türk tarihinine ışık tutacak bir begesel projesiydi. Şimdiye kadar Rus ve Çin kaynaklarından okunan köklü Türk tarihine, Türk imzası ve kendi araştırmalarıyla yapacağı belgeselde tüm dünyaya anlatmayı planlamıştı.
6
Manço'nun son hayali ise, aşık olduğu ülkesine cumhurbaşkanı olmaktı. Kaynak: Sabah
7
Nurların içerisinde uyu Barış Manço...
8
9
10
11
12
13
14
15
16

YORUMLAR
500

Son Dakika Barış Manço'nun gerçekleştiremediği üç hayali! Bir tanesine çok şaşıracaksınız - Son Dakika


Advertisement