Barselona Saldırısını Gerçekleştiren DEAŞ'lıların, Bomba İmalat Fotoğrafları Ortaya Çıktı - Son Dakika

Barselona Saldırısını Gerçekleştiren DEAŞ'lıların, Bomba İmalat Fotoğrafları Ortaya Çıktı

08.08.2018 08:06

Geçen yıl 16 kişinin hayatını kaybettiği Barcelona terör saldırısını düzenleyen DEAŞ cihatçılarının, saldırı öncesi bomba imalat fotoğrafları ortaya çıktı.

1
İspanyol medyasında yer alan haberlerde, geçen yıl Barcelona'da 16 kişinin ölümüne yol açan saldırılardan hemen önce bir terör hücresine üye olan şahısların patlayıcı hazırladığına dair fotoğraflar yer alırken, bir diğer fotoğrafta ise saldırının yöneticilerinden olan birinin patlayıcı yüklü kemer takarak gülümsediği görülüyor.

2
Fotoğraflarda, 17 Ağustos 2017 tarihinde Barcelona'daki Larambala caddesinde kalabalığın üstüne kamyonet sürerek 16 kişinin ölümüne neden olan saldırıyı düzenleyen ve olaydan birkaç gün sonra polis tarafından vurularak öldürülen Yunus Ebu Yakub patlayıcı hazırlarken görülüyor.
3
Söz konusu fotoğrafları yayınlayan gazetelerden biri olan İspanyol La Rathon gazetesi, fotoğrafların Barcelona'ya yaklaşık 200 km uzaklıkta bulunan Alcanar'daki bir evin enkazı arasında video kayıtları içeren dosyalarla birlikte bulunduğunu duyurdu.

4
Gazetede yer alan haberde, saldırıdan önce evde meydana gelen bir patlama sonucu olayı planlayanlardan ikisinin ölmesi ve hazırladıkları patlayıcıların bitmesi nedeniyle diğerlerinin planlarını değiştirmek zorunda kaldıkları kaydedildi.

Polis, saldırının failleri olan ve ikinci bir saldırı hazırlığında oldukları açıklanan yaşları 17 ile 24 arasındaki 6 genci öldürmüştü. 16 kişinin ölümüne neden olan söz konusu saldırıyı DEAŞ üstlenmişti.

5
6
7
8
9
10
11
12
13

Son Dakika Barselona Saldırısını Gerçekleştiren DEAŞ'lıların, Bomba İmalat Fotoğrafları Ortaya Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ünlü model, eve başka bir kadınla gelen kocasını kalbinden bıçaklayarak öldürdü 50 lira için canlarından oluyorlar! Onları bu hale getiren işleri Mavi dünyanın yamyamı, rakibini yutmaya çalıştı! Gerçek çok başka çıktı Yeşilçam'ın ok kirpikli güzelinden balkonda güneşlenme pozu Bu fotoğraf ülkeyi karıştırdı! Gözaltına alındı, gerekçe ise şaşırttı