Başbakan'dan Şaşırtan Dalga Çıkışı - Son Dakika

Başbakan'dan Şaşırtan Dalga Çıkışı

09.05.2012 19:54

1
Gazeteciler ve hukukçular, Başbakan Erdoğan'ın 28 Şubat soruşturmasının usülüne yönelik eleştirisini değerlendirdi.
2
Erdoğan, 28 Şubat soruşturması için "Şu anda tabii 28 Şubat ile ilgili belli bir süreç işliyor. Ancak böyle bir dalga, iki dalga, üç dalga, dört dalga filan. Bunlar toplumun huzurunu da doğrusu kaçırıyor." yanıtını verdi.
3
Erdoğan'ın bu yorumu köşe yazarlarını ve hukukçuları şaşırttı. İşte Erdoğan'ın bu yoruma gelen tepkiler...
4
ZAMAN GAZETESİ YAZARI ALİ BULAÇ: "Hem olumlu hem olumsuz karşıladım. Ama olumlu yanı daha ağır basıyor. Darbelerden de kesin bir şekilde artık kurtulmamız gerekiyor. Sayın Başbakan'ın bu gözaltıların veya tutuklamaların intikamcı veya rövanşist duygularla yapılmadığını ifade etmesi bakımından önemli. Ama bu açıklamalar yargıya etki edecek şekle gelirse olumlu olmaz.
5
GAZETECİ - YAZAR FİKRİ AKYÜZ: Hakikaten iş çığrından çıkmış vaziyette. 28 Şubat süreciyle ilgili mutlaka bir soruşturma yapılmalı. Hatta işin medya ayağından işadamı ayağına kadar sorgulanmalı. Kimse dokunulmaz olmamalı. 6 yıldır her sabah kalkıyoruz 'dalga, dalga, dalga, dalga'...O yüzden ben soruşturmanın prosedür manasında sağlıklı yürümediğini düşünüyorum. Bu açıklamayı yargıya müdahale olarak değerlendirmek de yanlış olur.
6
ESKİ ADALET BAKANI HİKMET SAMİ TÜRK: Toplumda huzursuzluk var. Sayın Başbakan endişesini paylaştı. Bu işin ucu nereye kadar gidecek?
7
CUMHURİYET GAZETESİ YAZARI ÜMİT ZİLELİ: Yürütmenin bu şekilde bir ifadeyi hem de Başbakan'ın ağzından söylemesi garip değil mi? Başbakan ne söylediyse mucizevi bir şekilde o dediği gerçekleşiyor. Ucu açık Ergenekon, Balyoz ve benzer davalar toplumda güvensizlik yarattı. İleri demokrasilerde demek ki bu işler böyle oluyor!

YORUMLAR
500

Son Dakika Başbakan'dan Şaşırtan Dalga Çıkışı - Son Dakika


Advertisement