Başbakan Eşcinsel Evlilik Yaptı - Son Dakika

Başbakan Eşcinsel Evlilik Yaptı

10 yıl önce

1
Meclisten eşcinsel evliliğe onay kararının ardından ilk eşcinsel evliliği yapan başbakan oldu.


İzlanda Başbakanı Johanna Sigurdardottir, meclisin ülkedeki eşcinsellere evlenme izni veren yasayı onaylamasından sonra, uzun zamandan bu yana birlikte yaşadığı kız arkadaşı Jonina Leosdottir ile evlendi.

2
İzlanda Meclisi 12 Haziran 2010'da ülkede yaşayan eşcinsellerin evlenmesine onay verdi. İzlanda Başbakanı Johanna Sigurdardottir da bir süreden beri birlikte yaşadığı arkadaşı Jonina Leosdottir ile dün nikah masasına oturdu.

3
Böylece İzlanda'nın ilk eşcinsel evliliğini ülkenin Başbakanı Sigurdardottir yapmış oldu. 66 yaşındaki Sigurdardottir, Avrupa'da da eşcinselliğini açıkça kabul eden ilk başbakan sıfatını da taşıyor. Başbakanın bu evliliği, eşcinseller için büyük bir adım olarak kabul ediliyor.
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Haber Yayın Tarihi: 28.06.2010 05:10 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş

Son Dakika Haberleri