Başbakan Eşcinsel Evlilik Yaptı - Son Dakika

Başbakan Eşcinsel Evlilik Yaptı

28.06.2010 17:10

1
Meclisten eşcinsel evliliğe onay kararının ardından ilk eşcinsel evliliği yapan başbakan oldu.

İzlanda Başbakanı Johanna Sigurdardottir, meclisin ülkedeki eşcinsellere evlenme izni veren yasayı onaylamasından sonra, uzun zamandan bu yana birlikte yaşadığı kız arkadaşı Jonina Leosdottir ile evlendi.

2
İzlanda Meclisi 12 Haziran 2010'da ülkede yaşayan eşcinsellerin evlenmesine onay verdi. İzlanda Başbakanı Johanna Sigurdardottir da bir süreden beri birlikte yaşadığı arkadaşı Jonina Leosdottir ile dün nikah masasına oturdu.

3
Böylece İzlanda'nın ilk eşcinsel evliliğini ülkenin Başbakanı Sigurdardottir yapmış oldu. 66 yaşındaki Sigurdardottir, Avrupa'da da eşcinselliğini açıkça kabul eden ilk başbakan sıfatını da taşıyor. Başbakanın bu evliliği, eşcinseller için büyük bir adım olarak kabul ediliyor.
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Başbakan Eşcinsel Evlilik Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor