Başkaldıran Starlar! - Son Dakika

Başkaldıran Starlar!

12.05.2010 21:48

1
Onlar dünyanın en önemli starlarından. Ancak bu asi adam ve kadınları diğerlerinden ayıran çok önemli bir özellikleri var. Haksızlıklara, sömürüye başkaldırmaları ve insanlara insan olduklarını hatırlatmaları. Her daim anlatacak dertleri olan ve salt kakafoni ile insanların ruhlarına, akıllarına, kalplerine daral getirenlere haddini bildiren bu küçük devleri derledik...
2
Çıkardığı kavgalarla ünlü asi adam ve Hollywood'un gözbebeklerinden Russell Crowe da itirazlarını yüksek sesle dillendirenlerden.
3
Crowe, ''Bana, 'Robin Hood bugün yaşasaydı ve siyasi bir rolü olsaydı, Wall Street ve mali skandallarla mücadele eder miydi?' diye soruyorlar. Bence esas ve en büyük güç, enformasyon dağıtım gücü. Robin Hood bugün yaşasaydı, en büyük düşman medya tekellerine karşı mücadele ederdi'' görüşünü ifade etti.
4
5
6
7
Muhalif genlerini McCarty hükümetini eleştirip Elia Kazan gibi komünistlerin isimlerini vermeyi reddeden aktör babası Leo Penn'den alan Sean Penn, Washington Post'a verdiği 56 bin dolarlık ilanda Bush hükümetini eleştirmekten geri durmadı.
8
Bush'un “Ya bizimle olursunuz ya da bize karşı” sözlerini eleştiren Penn, “Bu hareketler ve sizin yönetiminizin vatandaşlık haklarını tahrip etmesi, sizin her zaman iddia ettiğiniz vatanperverlik anlayışıyla taban tabana çelişiyor” diyerek Irak savaşına karşı duruşunu ortaya koydu.

9
10
11
Muhalif rock müziğin orta yaşlı delikanlısı Bruce Springsteen sıradan insanların, işçilerin dertlerini, aşklarını, umutlarını, umutsuzluklarını anlatıyor yıllardır. Springsteen isyan, mizah, dram ve aşkın serzenişini anlatmayı iyi biliyor. “Nerede polis birini dövüyorsa, yeni doğmuş aç bir bebe ağlıyorsa, beni ara anne, nerede özgürlük için emek harcayanlar varsa, gözlerine bak, beni göreceksin” sözleriyle de Amerika'nın içinde bulunduğu sosyal çıkmaza gönderme yapıyor.
12
Kitleleri peşinden sürükleyen Born in The USA şarkısını, ABD'nin Vietnam işgalini eleştirmek için yazan Springsteen, Irak savaşına karşıtlığı ile de biliniyor.
13
14
15
Oscarlı oyuncu Sally Field Emmy ödül töreninde "Bu ödülü Nora Walker karakteri ve tüm anneler adına alıyorum. Özellikle de oğullarını bekleyen anneler adına... Oğullarının tehlikeden, savaştan dönmesini bekleyen anneler adına” dedi. Hemen ardından da “Kabul edin, eğer dünyayı anneler yönetseydi lanet olası savaşlar çıkmazdı” yorumunu yaptı. Ancak Irak Savaşı'na ve Bush yönetimine verdiği destekle tanınan Fox kanalı cümlenin son kısmında Field'in sesini kıstı.
16
17
18
19
Savaş karşıtı tavırları nedeniyle Hollywood'da zor günler yaşayan Susan Sarandon için tünelin ucundaki ışık görünmeye başladı. Oscar ödüllü usta kadın oyuncu Irak savaşı ve Başkan Bush karşıtı tavırlarıyla Hollywood'un muhafazakar kanadı tarafından dışlanmış ve bazı film projeleri iptal edilmişti.
20
21
22
23

ABD'li ünlü oyuncu ve şarkıcı Barbra Streisand, Irak işgali öncesi ABD Başkanı George Bush'un barışçıl çözüm yollarına başvurma konusunda isteksiz olduğunu, muhtemel bir savaşın her iki ülkeye de telafi edilmez zararlar vereceğini söyleyerek muhalif bir tavır sergilemişti.

24
25
26
27
28
Oliver Stone Midnight Express ile bu ülkede pek çok kişiyi kızdırmış olsa da Amerika'dan çıkmış en önemli muhalif yönetmenlerden biri.
29
30

Son Dakika Başkaldıran Starlar! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sivaslılar'dan kangal sayısını ikiye çıkaran Adriana Lima'ya çağrı: Üçüncüsü bizden olsun Bir ay içinde hamile bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdi Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş Sadece meyve ve bitkilerle besleniyor! Ormanın gerçek kralını görenler hayretler içerisinde