Baykal'ın Çakma Harvard'lı Prensesi - Son Dakika

Baykal'ın Çakma Harvard'lı Prensesi

10.02.2009 16:20

1
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin Bürüksel bürosunun resmi açılışını yaptı. Açılışa CHP Brüksel temsilcisi Kader Sevinç ve CHP Uluslararası İlişkilerden sorumlu sekreteri Merve Petek Gürbüz de katıldı.
2
Açılışta yer alan CHP Brüksel temsilcisi Kader Sevinç, Baykal'ın yeni prensesi olarak tanınıyor. CHP'nin son yıllarda AB ile ilişkileri sorunlu bir seyir izliyor. Baykal, CHP'nin AB karşıtı imajından kurtulması için geçtiğimiz yıl Kader Sevinç'i Brüksel temsilcisi yaparak, partisinin Avrupa'daki imaj çalışmalarına hız vermişti.
3
Baykal'ın bu göreve getirdiği Kader Sevinç, kamuoyuna 'Baykal'ın Harvard'lı Prensesi' olarak lanse edildi. Henüz 28 yaşında olan Sevinç'in Harvard ve Oxford diplomalı olduğu yönünde basında haberler çıktı. Ancak Murat Yetkin geçtiğimiz günlerde 'Harvard'lı Prenses' Kader Sevinç'in aslında 'Çakma Harvard'lı' olduğunu ve CHP'nin bu tercihinin yanlış olduğunu yazdı.
4

"Derin CHP tarafından medyaya ‘Harvard'lı Prenses' diye çakılan 1981 doğumlu bu genç kadının, Harvard'da üniversite okumak için değil üç aylık iş iletişimi seminerine gittiği, Oxford'lu olmasının ise Oxford Üniversitesi ile ilgili değil, o şehirdeki bir lisan kursu ile ilgili olduğunu öğreniyoruz. CHP'nin AB ile ilişkilerini teslim ettiği Sevinç, Baykal'ın memleketi Antalya'daki Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu mezunu imiş.

5
AB ile ‘tanışması' turizm faaliyeti çerçevesinde ‘katkılarının olduğu' bir seminerde Avrupa Parlamentosu üyesi Vural Öger'le tanışması sayesinde olmuş. O kanalla TÜSİAD Brüksel Temsilcisi Bahadır Kaleağası ile tanıştığı ve CHP'ye o kanalla geldiği öne sürülüyor CHP kulisinde; bu önemli mevkiye tam olarak hangi kanalla, hangi ehliyetini kanıtlayarak geldiğini CHP'liler de merak ediyor."
6
Bu arada AB çerçevesinde çeşitli temaslar için Brüksel'de bulunan Baykal, CHP AB Temsilciliğinde düzenlediği basın toplantısında, ''AB yetkilileri bizim tutumumuzu çok iyi biliyorlar. Hükümetin bize yönelik suçlamalarına tercüman olmuyorlar'' dedi.
7

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP'nin AB karşıtı olduğu iddialarıyla ilgili olarak, AB karşıtlığının ''çok şeye bağlanabileceğini, ama kendilerine bağlanamayacağını'' söyledi.

8
9
10
11

Son Dakika Baykal'ın Çakma Harvard'lı Prensesi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement