Baytok O Kaset için Ne Dedi? - Son Dakika

Baytok O Kaset için Ne Dedi?

12.05.2010 15:31

1
Günlerdir Türkiye gündemini meşgul eden ve Deniz Baykal'ı CHP Genel Başkanlığı koltuğundan eden 'kaset skandalı'nda bu kez kasette görüntüsü olduğu iddia edilen CHP'li vekil Nesrin Baytok konuştu.
2
Bu süreçte yaşadıklarını, eşine yönelik iddiaları ve aile dayanışmasına ilişkin sorulara Baytok içtenlikle yanıt verdi.
3
Yaşananlar ve iddialar aileye nasıl yansıyor?

Eşim Can bu süreçte en büyük sınavı veren kişi oldu. Tam bir dayanışma, müthiş bir sevgi bağı ile birbirimize bağlıyız. Kızım Hazal da öyle... Aile olarak kenetlenmiş durumdayız. Kız kardeşim, benim annem, Can'ın annesi yani diğer annem hep beraber destek verdi.

4
Bu süreçte beraber misiniz?

Sürekli olarak beraberiz. Mekan olarak bir arada olmadığımızda da gün içinde sürekli arayıp dayanışma sergiliyoruz.

5
Tüm aile bir sınav mı yaşıyorsunuz?

Önemli olan bu geniş ailemin; -akrabalık bağı ile bağlı olduklarım da var, uzun süredir arkadaş/dost olduklarım da var- böyle bir zamanda verdiği güçtür. Bu sergiledikleri büyük dayanışma bana müthiş bir güç kattı. CHP ailesinin dışında kalan ailemi kastediyorum. Bu müthiş bir insanlık sınavıdır; anladım ki, büyük ailemin gözünde ben bu büyük sınavı başarıyla geçmişim

6
Birlikte üniversitede halk oyunları oynadığım arkadaşlarımdan, 20-30 yıllık dostlarıma destek verdiler, katkı sundu. Bu olağanüstü bir duygu.

7
Eşiniz Can Baytok'un ticari hayatında sıkıntılar yaşadığı belirtiliyor.

Doğrudur Can iş bakımından sıkıntılar yaşıyor. Hatta bir akrabamız kendisine şunu demiş: 'Nesrin CHP'de çalışmaya başladığında sen genel müdürdün. Zamanla Nesrin işinde yükseldikçe senin de iş hayatında sıkıntıların büyüdü.' Gerçekten de 90'lı yılların başında Can özel bir şirkette genel müdürlük yapıyordu ve işleri de iyiydi.

8
Sonra mı bozuldu işleri?

Türkiye'de iş yapmak zaten sıkıntılıdır. Eğer siyasetçi eşi iseniz bu iki kez sıkıntılı demektir. Çünkü o zaman yasalara uygunluk bir yana etik dışına da çıkamazsınız. Benim CHP'deki nüfuz alanımda Can'ın hiçbir ayrıcalığı olmadı. İşin önünden bile geçemedi.

9
CHP'li belediyelerden iş aldığı iddiaları tamamen yalandır, alakası yoktur. Bu iddialara ilişkin dava açacağız. Bu son 20 yıl içinde; CHP'nin yüzlerce belediyesi içinde, sadece 2003'te Şişli Belediyesi'nin birkaç bilgisayar alım ihalesine girdi. O zaman Belediye Başkanı'nın da (Mustafa Sarıgül) isteği doğrultusunda, geçmişte girdiği ihalelerde verdiği tekliflerdeki fiyatı da oldukça aşağı çekerek, yani cüzi fiyatlarla bu ihalelere girip bir miktar bilgisayar sattı.
10
Eşiniz ticari açıdan krizde mi?

Türkiye bir kriz yaşıyor. Bu çerçevede Can da çeşitli sıkıntılarla boğuşuyor. Aile olarak bu sıkıntıları göğüslüyoruz. Biz bunların da üstesinden geleceğiz.

11
CHP Bilim Yönetim Kültür Platformu Başkanlığı'ndan istifa edecek misiniz?

Bu tür konuları sonra değerlendireceğim.

Sayın Baykal kaset için 'komplo' tabirini kullandı. Sizin birtanımlamanız var mı?

Evet, çok çok iğrenç bir komplo.

12
İşte Nesrin Baytok'un biyografisi:

Nesrin Baytok, 20 Nisan 1960′ta Mersin Tarsus'ta doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Esma'dır. Maden Mühendisi; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Özel sektörde çalıştı. Cumhuriyet Halk Partisi'nde Özel Kalem Müdürlüğü görevinde bulundu. Finansal Forum ve Forum Diplomatik gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Orta düzeyde İngilizce bilen Baytok, evli ve 1 çocuk annesidir.

Son Dakika Baytok O Kaset için Ne Dedi? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yanı başındaki bina yıkıldı! Depremi derinden hisseden İzzet Yıldızhan'ın en zor anı Astrolog ve doğa bilimcilerin depremden saatler önce yaptıkları tahminler tüyler ürpertti! Depremin kucağındaki Yunan Adası Sisam'da da manzara vahim! Sokaklar taş yığınıyla doldu İzmir'de şiddetli deprem sonrası korkutan görüntü! Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Cinsel içerikli film yıldızından maçta testis travması geçiren Rodriguez'e destek mesajı: Umarım iyisindir