Son Dakika Haberleri: BDP'li Tuncel'e Üniversitede Protesto

BDP'li Tuncel'e Üniversitede Protesto

9 yıl önce

1
BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, Bilgi Üniversitesi'nde katıldığı konferans sırasında protesto edildi. Tuncel, üniversite düzenlenen "Başörtüsüne ve Anadile Özgürlük" konferasına katılmak için saat 12.00 sıralarında Dolapdere Kampusune geldi.
2
Bir grup öğrencinin alkışlıyarak desteklediği Tuncel, gazetecilerin başkomisere tokat atmasıyla ilgili sorularına yanıt verdi.


3
"Keşke tokattan öncekileri de yayınlansaydı. Siz bir tokatı değerlendiriyorsunuz. Ama milletvekiline gaz bombası atılmasını değerlendirmiyorsunuz" diyen Tuncel, kendisini bacağındaki yarayı göstererek savundu.
4
Sebahat Tuncel, bacağına gaz bombasının isabet ettiğini söyledi. Tuncel, "Meselenin medya tarafından farklı tartışıldığını düşünüyorum" dedi. Tuncel, "Ortaya çıkan durum hem kendi açımdan hem de partimiz açısından istenilen bir görüntü değil. Mesele orada bir polis memuru değil, zihniyettir. Bu düşüncenin teşhir edilmesi gerekir" diye konuştu.
5
Tuncel, "Cemil Çiçek keşke milletvekili arkadaşımız Sevahir Bayındır'ın bacağı kırıldığında da aynı duyarlığı gösterseydi. Türkiye bu zihniyetten dolayı bu durumu yaşıyor. Biz dokunulmazlıkların kalkmasından yanayız" ifadesini kullandı.


6
Tuncel kürsüdeki konuşmasına başlamadan önce bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. Protestocu öğrenciler ile salonda Tuncel'i destekleyen grup arasında gerginlik çıktı.
7
Olayların büyümesini araya giren güvenlik görevlileri engelledi. Protestocu öğrenciler salondan çıkarıldıktan sonra Tuncel konuşmaya başladı


8
9Haber Yayın Tarihi: 24.03.2011 03:58 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor