Bebek Yapmak İçin 6 Gününüz Var - Son Dakika

Bebek Yapmak İçin 6 Gününüz Var

11.04.2014 18:20

Uzmanlar, çocuk yapmayı düşünen çiftlerin cinsel hayatlarını yeniden programlamasını tavsiye ediyor.

1
Uzmanlar, normalde bir sene korunmamasına rağmen çiftin çocuğu olmamışsa 'neden olmuyor' diye araştırmaya başlaması gerektiğini ifade ederek, "Anne ve babanın yaşı eğer 35 ve üzerinde ise gebe kalma süresi 6-8 aya iner.
2
Uzmanlar, çocuk yapmayı düşünen çiftlerin cinsel hayatlarını yeniden programlamasını tavsiye ediyor.
3
Uzmanlar, hem anne hem babanın protein ağırlıklı diyet yapmasının ise çiftin erkek çocuk ihtimalini arttırdığı kaydediyor.
4
Eğer hamilelikte kızamıkçık geçirilirse; bebekte ağır sakatlıklara yol açmaması için gebeliğin sonlandırılması gerekebilir.
5
Bu arada kadın sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kendini uzaklaştırmalı. Eğer ağır bir iş hayatında çalışıyorsa bunu yeniden organize etmeli" dediler.
6
Anne adayının üç ay öncesinden genel bir check-up'tan geçip, smear testi ve jinekolojik muayene yaptırması gerektiğini kaydeden uzmanlar, "Türk kadınlarının büyük kısmında anemi (kansızlık) olduğu için anemi araştırması yapılmalı.
7
Uzmanlara göre, hamile kalmak isteyen kadınlar için bir ay boyunca 6 gün çok önemli.
8
Önemli olan kadının yumurtlama dönemine yakın günlerde cinsel ilişkinin yaşanmasıdır.
9
Yine daha önceki dönemlerde düşük ya da ölü doğum ile sonuçlanmış başarısız gebelik tecrübesi yaşayan kadınlar gebelik öncesi danışmanlıktan fayda görebilirler.
10
Her gece ya da gün aşırı seks yapılması, sonucu etkilemez. Adetleri düzensiz olan kadınlarda yumurtlama gününü tam olarak tayin etmek güç olabilir.
11
İlk doktor ziyaretini hamile kaldıktan sonra yapmak her zaman yeterli olmayabilir. Sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek, sağlıklı ve rahat bir doğum yapmak ve sağlıklı bir bebeğe sahip olmak için hamile kalmaya karar verdiğinizde doktorunuzla görüşmeniz önemlidir.
12
Sonrasında zaman kaybedilmeden uzman bir hekimden yardım alınmalı.Adetleri düzenli olan bir kadında, hamile kalmak için en uygun dönem; âdetin ilk gününden itibaren 11 ila 17'nci günler arasıdır. Bu günlerde cinsel ilişkiye girmek hamile kalma olasılığını arttırır.
13
Cinsel ilişkiden sonra hemen yataktan kalmamak, vajinanın yıkanmaması gibi yöntemler de hamileliğin oluşmasında etkilidir.
14
Uzmanlar, planlı hamileliğin hem anne hem de bebek için sağlıklı olduğunu, doğum kontrol hapı kullanan anne adaylarının bunu bıraktıktan en az 3 ay sonra hamile kalmasını tavsiye ederek şunları söylüyor; "Öncelikle kadın fiziksel ve ruhsal açıdan anneliğe hazır olmalı''
15
Özellikle doğum kontrol hapları kullanan kadınlar en az 3 ay önce hapları bırakmalı, geçen sürede kontrollü cinsel ilişkide bulunmalı.
16
Hamile kalmadan 2 ay öncesinden başlayıp, hamileliğin ilk 3 ayında da devam edecek şekilde günde 0,4 mg. folik asit kullanımı, bebekte sinir sisteminde problem olma ihtimalini yüzde 80 azaltır. Eğer annenin daha önce böyle problemli bebeği varsa folik asit kullanımının günde 4 mg. olması gerekir.

YORUMLAR
500

Son Dakika Bebek Yapmak İçin 6 Gününüz Var - Son Dakika


Advertisement