Belediyenin sahip çıktığı İsmail Amca'nın son hali yürekleri ısıttı - Son Dakika

Belediyenin sahip çıktığı İsmail Amca'nın son hali yürekleri ısıttı

Birkaç gün önce Gebze'de bir vatandaş tarafından sokakta görülüp yardım çağrısı yapılan İsmail Amca'ya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Sakalları traş edilen ve yeni kıyafetler verilen İsmail Amca'nın son hali kalpleri ısıttı.

1
Ülkemizde de binlerce kişide tespit edilen koronavirüs sonrasında, 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Bu vatandaşların ihtiyaçlarının temin edilmesi içinse belediyeler ve sosyal yardımlaşma vakıfları birlik oldu.
2
Geçtiğimiz günlerde Gebze'de bir vatandaş tarafından sosyal medyadan paylaşılan İsmail Amca "Petrolde yatıyorum, yatacak yerim yok" diyerek yürekleri parçalamıştı.

3
Videonun yayılmasının arından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın İsmail Amca için harekete geçti. Petrolde kaldığını söyleyen İsmail Amca, büyükşehir belediye ekiplerinin uzun ısrarları sonucunda barınma evinde kalmayı kabul etti.
4
İsmail amca'nın sakalları traş edildi, yeni kıyafetler verildi. Şuan barınma evinde sıcak yemekler yiyor, rahat bir uyku çekiyor. İsmail Amca gibi birçok insanlarımız yardım bekliyor.
5
Belediye Başkanı Tahir Büyükakın İsmail Amca'nı son halini sosyal medya hesabından esprili yorumla paylaştı.

6
7
8
9

YORUMLAR (19)
  • Hep Böyle: Siyasiler dünyayı öyle kirletiyorki böyle manzaralar görmeyi özlüyor insan. Şu siyasetciler olmasa ne kavga dövüş olur nede savaşlar. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • TUNÇ06: İŞTE YARDIM BU ÖRNEK DAVRANIŞ TŞK. SAĞLAM İNSANLARA YARDIM ETMEYİN ...YAŞLILARA BAKIMA MUHTAÇLRA EDİLMELİ...DİĞERLERİ BELEŞÇİ.... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi mozaik görenleri büyüledi Camiler ibadete açılıyor! İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de cuma namazı kılınabilecek camiler Canlı yayında göğüsleri görünen Yetenek Sizsiniz'in jüri üyesinden itiraf: Bilerek yaptım Kimyasal cilt temizleme losyonunu kullananların yüzleri yandı! Hemşire korkunç fotoğrafları bir bir paylaştı Dünyaca ünlü şarkıcı Katy Perry karnı burnunda mayo giyip denize koştu