'Ben Oğlumu İstiyorum' - Son Dakika

'Ben Oğlumu İstiyorum'

06.08.2010 14:25

1
Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde dün gece teröristlerle girdiği çatışmada yaralanarak kaldırıldığı askeri hastanede şehit olan 21 yaşındaki jandarma er Cemal Yalın'ın Antalya'daki babaevine ateş düştü.
2
Dicle İlçesi'nin Ziyaret Tepe Mevkii'nde ilçenin korumasını sağlayan ve Özel Harekat polisinin görev yaptığı nöbetçi kulübesi ile ilçe Emniyet Amirliği binasına dün akşam saat 19.20 sıralarında PKK'lı teröristler tarafından eş zamanlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin teröristlere anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada ilçedeki askeri birliklerin de devreye girmesiyle PKK'lı teröristler yoğun ateş altına alındı.
3
Çatışmada yaralanan ve askeri helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılan jandarma er Cemal Yalın şehit oldu.Şehit haberi Antalya'daki ailesine dün gece yarısı verildi. Merkez ilçe Kepez'in Göçerler Mahallesi'nde oturan ailesi, oğullarının ölüm haberiyle yıkıldı. Anne Düriye Yalın, “Ben kara kuzumu istiyorum, başka bir şey istemiyorum” diye ağladı. TIR şoförü olan baba Akif Yalın ise taziyeleri kabul etti. Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, şehit evine gelerek başsağlığı diledi.
4
Şehit babası Akif Yalın, “Bir gün önce telefonla görüşmemizde parasını sordum. Bana, ‘Param var gönderme baba' dedi. Dün aramadı. Her gün arayan oğlum, dün aramadı. Haberi gece yarısı komutanlar gelip verdi. Ağlayamayacağım. Bazı kişileri sevindiremeyeceğim. Başım dik, böyle duracağım” dedi.
5
Antalya'da bir muhasebecinin yanında çalışan ve 21 Mayıs'ta Zongultak'ta vatani görevine başlayan Cemal Yalın'ın askere gitmeden önce evin bahçe duvarına boya ile ‘90/2 Cemal' ve ‘Herkes asker olur ama jandarma olamaz' diye yazdığı ortaya çıktı.
6
Antalya'da bir muhasebecinin yanında çalışan ve 21 Mayıs'ta Zongultak'ta vatani görevine başlayan Cemal Yalın'ın askere gitmeden önce evin bahçe duvarına boya ile ‘90/2 Cemal' ve ‘Herkes asker olur ama jandarma olamaz' diye yazdığı ortaya çıktı.
7
8

Son Dakika 'Ben Oğlumu İstiyorum' - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı