Beren Saat'in Yeni Filmine Çalıntı İddiası - Son Dakika

Beren Saat'in Yeni Filmine Çalıntı İddiası

15.09.2013 10:39

Black filminin Hintli yönetmeni Bhansali, Beren Saat ve Uğur Yücel'in başrolünü oynadığı 'Benim Dünyam' isimli film için ''uyarlama değil birebir kopya'' dedi.

1
Hintli yönetmen Bhansali, Beren Saat ve Uğur Yücel'in başrolünü oynadığı filmin ‘uyarlama' olarak çekildiğini belirterek “Filmimi uyarlamamışlar birebir kopyalamışlar, bunun adı hırsızlık” dedi.
2
Türk sinemasının iki büyük isminin başrolünü oynadığı Benim Dünyam, 1950'li yıllarda geçiyor ve 2 yaşındayken görme ve duyma yetisini kaybeden bir kız olan Ela'nın hikayesini anlatıyor.
3
Ela'nın kendisini engellilere adayan Mahir Hoca ile tanıştıktan sonra yaşadıklarını anlatan film Büyükada'da çekilmiş ve fragmanı da geçen hafta yayınlanmıştı.
4
Ancak Ekim ayında gösterime girecek olan filmin fragmanı Hindistan'da olay oldu.
5
Hintliler, uyarlama senaryosu Uğraş Güneş ve Can Yücel'in kaleminden çıkan filmin yönetmen Sanjay Leela Bhansali'nin ‘Black' (Siyah) adlı yapıtından uyarlanırken aşırıya kaçıldığını ve tamamen kopyalandığını iddia etti.
6
The Times of India gazetesi 2 dakikalık fragmanı izlediklerinde Bhansali'ye hiçbir referans görmediklerini belirterek, ‘Derin bir araştırma yaptığımızda senaryonun tamamen intihal (çalıntı) olduğunu gördük' ifadelerini kullandı.
7
Hintli yönetmenin sözcüsü, ‘Fragmanı görünce dehşete kapıldık. Filmle ilgili bize hiçbir uyarlama parası ödenmedi. Bu düpedüz hırsızlık karşısında şoka uğradık. Hiç haber vermeden filmi birebir kopyalamışlar, yasal haklarımızı kullanacağız” dedi.

Son Dakika Beren Saat'in Yeni Filmine Çalıntı İddiası - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
18:18
Advertisement