Berkin Elvan İçin Müzik Susacak, Sahneler Kapanacak - Son Dakika

Berkin Elvan İçin Müzik Susacak, Sahneler Kapanacak

11.03.2014 16:58

1
Berkin Elvan'ın vefatı nedeniyle CHP bugün seçim çalışmalarında "müzik kullanmama" kararı aldı. CHP'nin ardından HDP ve Beyoğlu esnafı da müziği durduracaklarını açıkladı.

2
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Hürriyet'e yaptığı açıklamada, tüm CHP örgütlerine bugün müzik kullanmamaları konusunda talimat gönderildiğini açıkladı.

Tekin, "Berkin'in ailesinin yasını paylaşmak, acısına ortak olmak için bugün seçim çalışmalarımızda hiç müzik kullanmayacağız" dedi.

3
Bu kararın ardından Halkların Demokratik Partisi Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü de "Berkin için bugün müzik yayını yapmıyoruz. Ailesine ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz" dedi.

4
Beyoğlu esnafı yaptığı açıklamada bu akşam müzik çalınmayacağını belirtti.

5
6
Redd grubu da bugün Sakarya, yarın Kırklareli'nde vereceği konserlerini ertelediğini duyurdu.

7
İstanbul Jolly Joker'de bugün düzenlenecek Erdal Bayrakoğlu konseri de iptal edildi.

Bayrakoğlu'nun albüm lansman konseri birçok sanatçının katılımıyla yapılacaktı.

8
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Kadıköy'de bir secim koordinasyon merkezi açılışına katıldı. Sarıgül, Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle alkış, müzik ve slogan atılmasına izin vermedi.

9
Acı haberin ardından tüm yurtta öğrenciler eylemler düzenlerken, kültür sanat etkinliklerinin bugün ve yarınki programları da bir bir iptal ediliyor.

Kumbaracı 50, Sahne 3, Mekan Artı, Tiyatro Yan Etki, Emek, 6'dan Sonra ve Asmalı Sahne tiyatro oyunlarını iptal ettiklerini açıkladı.

10
Şair ve yazar Altay Öktem de Twitter hesabından "Yarın Aziz Kedi Kitabevi'ndeki söyleşimi iptal ettik. Gelmeyi düşünen herkesi Berkin'imizin cenazesine bekliyorum" notuyla kararını paylaştı.

11
İzzet Çapa ise İnstagram hesabından, "Çapamarka'nın işlettiği eğlence mekanları bu gece kapalıdır. Limonata'larda da müzik çalınmamaktadır. #berkinelvan melekler seninle olsun." notunu paylaştı.

12
13

YORUMLAR
500

Son Dakika Berkin Elvan İçin Müzik Susacak, Sahneler Kapanacak - Son Dakika


Advertisement