Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek İncelin - Son Dakika

Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek İncelin

11.04.2014 18:34

Diyet yapsanız da yapmasanız da söyleyeceğimiz tavsiyelerle beslenme alışkanlığınızı değiştirebilir ve bu sayede kilonuzu koruyabilir ve kilo verebilirsiniz.

1
İşlenmiş ürünlerle vedalaşma vakti geldi. Çünkü bu ürünlerde yüksek sodyum ve karbonhidrat bulunur. Makarnaya dayanamayanlardansanız eğer kepekli makarna tercih edebilirsiniz
2
Tuz yerine baharatlarla yemeği tatlandırmaya başlayın. Böylece hem yemekleriniz lezzetini kaybetmesin hem de siz sağlığınızı.
3
Sofranıza tereyağı ve ekmek yerine zeytin yağı, kekik ve ekmek koyabilirsiniz. Böylece hem kilo almayacaksınız hem de sağlıklı beslenmiş olacaksınız.
4
Yiyeceklerinizi kızartmayın. Onları fırınlamak veya haşlamak çok daha faydalı olacak. Hem lezzet açısından da yine bir kaybınız olmayacak.
5
Eğer diyet yapıyorsanız bu diyet listesinde balık ve tavuğun miktarını arttırmanızda hiç bir sakınca yok. Bu besinlerde daha az yağ bulunur ve balıkta bulunan omega pek çok faydasının yanında kolestrol kontrolü dengeler. Kırmızı eti azaltın.
6
Sebze ve meyveleri en taze bulabileceğiniz pazar ve manavlardan alışveriş yapmaya dikkat edin. Bunu bir alışkanlık haline getirin.
7
Tatlı ihtiyacınızı olabildiğince taze meyvelerden karşılamaya çalışın.

Son Dakika Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirerek İncelin - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sivaslılar'dan kangal sayısını ikiye çıkaran Adriana Lima'ya çağrı: Üçüncüsü bizden olsun Bir ay içinde hamile bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdi Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş Sadece meyve ve bitkilerle besleniyor! Ormanın gerçek kralını görenler hayretler içerisinde