Beyni Su Toplayan Bebeği Anne Babası Terk Etti Ama O Pes Etmedi - Son Dakika

Beyni Su Toplayan Bebeği Anne Babası Terk Etti Ama O Pes Etmedi

3 yıl önce

Bu hikayeyi okuduğunuzda "Bir anne baba bunu neden yapar?" diyeceksiniz. Dima Kalekin Ukraynalı bir çocuk. Biyolojik ailesini tanımıyor. Doğduğunda Dima'da hidrosefali (beyinde su toplaması) oluştu. Anne ve babası, bebeklerini ilk gördüklerinde acımasızca bir karar aldılar. Aile bebeği hastanede bıraktı ve bir daha asla geri dönmedi.

1
Dima, Ukrayna'nın Kramatorsk şehrindeki engelli ve öksüz çocukların yer aldığı bir kimsesizler yurdunda yetişti.

2
Dört yıl boyunca Dima ne kendi başına yemek yiyebildi ne de yürüyebildi. Kimsesizler yurdu çalışanları çocuğun geleceğinin hiç de parlak olmadığını düşünüyorlardı. Ama Dima tüm bu görüşleri haksız çıkaracak kadar azimli bir çocuktu.


3
2014 yılında Ukrayna'da savaş çıkınca Dima başka bir tehlikeyle karşılaştı. Kimsesizler yurdu savaşın çıktığı alana yakın olduğundan başka bir yere taşınıyordu. Dima, diğer çocuklarla beraber başka bir yere götürüldü. Tam bir hafta boyunca çocuklar ve yurt görevlileri yeterince yiyecek, su ve ilaç bulamadılar.

4
Çocuklar, Ukrayna'nın ikinci büyük şehri olan Harkov'a götürüldüler. Doktorlar burada Dima'yı görünce boğazları düğümlendi. Savaştan kaçmak onu da olumsuz etkilemişti.

Doktorlar, savaş çıkan bir ülkede aşırı ilgi isteyen bir çocuğun fazla yaşamayacağını düşündüler. Hemen yetkililerle görüşüp çocuğun bir an önce evlat edinilmesi için dua etmeye başladılar.

5
Dualar kabul oldu. Dima önce başka bir yurda götürüldü. Bunun üzerinden birkaç hafta geçtikten sonra Ernest ve Ruth Chaves ismindeki bir Amerikan çift çocuğu evlat edinmeye karar verdiler. Ernest ve Ruth, Dima'yı görür görmez aşık oldular.

6
Dima evlat edinildikten sonra hayatı değildi. Ernest ve Ruth daha önce yedi çocuk evlat edinmişti. Bu nedenle evrak işlerinde iyiydiler. Dima'yı bir an önce Vermont'a getirmek için çalışmaya başladılar.

7
Başvurunun iki hafta ardından aile Ukrayna'ya gitti ve Dima'yı da alarak evlerine döndüler. Dima'nın yeni adı ise Zebediah Chaves oldu. Çocuğun hayatında başına gelen en iyi şey sevgi dolu bir aile tarafından evlat edinilmesi oldu. Vermont'a gider gitmez çocukta gelişme görülmeye başlandı. Evine geldikten birkaç gün sonra çocuk kendi başına yemek yiyebilmeye başladı.

8
Bunun üzerinden bir yıl geçti ve çocuk şimdi bambaşka biri. Zebediah hatta şimdi konuşuyor da. Hem İngilizce hem de Ukraynaca biliyor. Amerikan doktorlar Zebediah'ın beynini tekrardan inceledikten sonra durumunun daha iyiye gittiğini farkettiler. İyileşmesine ise olumlu gözle bakıyorlar.

Haber Yayın Tarihi: 12.06.2017 11:40 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sevgilisini öldüren Hintli genç cinayeti canlı yayında itiraf etti Adanalı dizisinin Pınar'ı Tuğçe Özbudak, estetikle bambaşka birine dönüştü! Son hali şoke etti Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi

Son Dakika Haberleri