Beyni Su Toplayan Bebeği Anne Babası Terk Etti Ama O Pes Etmedi - Son Dakika

Beyni Su Toplayan Bebeği Anne Babası Terk Etti Ama O Pes Etmedi

12.06.2017 11:40

Bu hikayeyi okuduğunuzda "Bir anne baba bunu neden yapar?" diyeceksiniz. Dima Kalekin Ukraynalı bir çocuk. Biyolojik ailesini tanımıyor. Doğduğunda Dima'da hidrosefali (beyinde su toplaması) oluştu. Anne ve babası, bebeklerini ilk gördüklerinde acımasızca bir karar aldılar. Aile bebeği hastanede bıraktı ve bir daha asla geri dönmedi.

1
Dima, Ukrayna'nın Kramatorsk şehrindeki engelli ve öksüz çocukların yer aldığı bir kimsesizler yurdunda yetişti.

2
Dört yıl boyunca Dima ne kendi başına yemek yiyebildi ne de yürüyebildi. Kimsesizler yurdu çalışanları çocuğun geleceğinin hiç de parlak olmadığını düşünüyorlardı. Ama Dima tüm bu görüşleri haksız çıkaracak kadar azimli bir çocuktu.

3
2014 yılında Ukrayna'da savaş çıkınca Dima başka bir tehlikeyle karşılaştı. Kimsesizler yurdu savaşın çıktığı alana yakın olduğundan başka bir yere taşınıyordu. Dima, diğer çocuklarla beraber başka bir yere götürüldü. Tam bir hafta boyunca çocuklar ve yurt görevlileri yeterince yiyecek, su ve ilaç bulamadılar.

4
Çocuklar, Ukrayna'nın ikinci büyük şehri olan Harkov'a götürüldüler. Doktorlar burada Dima'yı görünce boğazları düğümlendi. Savaştan kaçmak onu da olumsuz etkilemişti.

Doktorlar, savaş çıkan bir ülkede aşırı ilgi isteyen bir çocuğun fazla yaşamayacağını düşündüler. Hemen yetkililerle görüşüp çocuğun bir an önce evlat edinilmesi için dua etmeye başladılar.

5
Dualar kabul oldu. Dima önce başka bir yurda götürüldü. Bunun üzerinden birkaç hafta geçtikten sonra Ernest ve Ruth Chaves ismindeki bir Amerikan çift çocuğu evlat edinmeye karar verdiler. Ernest ve Ruth, Dima'yı görür görmez aşık oldular.

6
Dima evlat edinildikten sonra hayatı değildi. Ernest ve Ruth daha önce yedi çocuk evlat edinmişti. Bu nedenle evrak işlerinde iyiydiler. Dima'yı bir an önce Vermont'a getirmek için çalışmaya başladılar.

7
Başvurunun iki hafta ardından aile Ukrayna'ya gitti ve Dima'yı da alarak evlerine döndüler. Dima'nın yeni adı ise Zebediah Chaves oldu. Çocuğun hayatında başına gelen en iyi şey sevgi dolu bir aile tarafından evlat edinilmesi oldu. Vermont'a gider gitmez çocukta gelişme görülmeye başlandı. Evine geldikten birkaç gün sonra çocuk kendi başına yemek yiyebilmeye başladı.

8
Bunun üzerinden bir yıl geçti ve çocuk şimdi bambaşka biri. Zebediah hatta şimdi konuşuyor da. Hem İngilizce hem de Ukraynaca biliyor. Amerikan doktorlar Zebediah'ın beynini tekrardan inceledikten sonra durumunun daha iyiye gittiğini farkettiler. İyileşmesine ise olumlu gözle bakıyorlar.

Son Dakika Beyni Su Toplayan Bebeği Anne Babası Terk Etti Ama O Pes Etmedi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Elliot Page, cinsiyet değiştirip erkek olduğunu açıkladıktan bir ay sonra eşine boşanma davası açtı Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor Güzelliğiyle sınırları aştı! Fahriye Evcen dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listesinde 7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş