Bileğini burktuğu için hastaneye gitti! 12 ay ömrü kaldığını öğrendi - Son Dakika

Bileğini burktuğu için hastaneye gitti! 12 ay ömrü kaldığını öğrendi

12.12.2019 16:20

İngiltere'de yaşayan 39 yaşındaki fitness modeli Nikki Jenkins, bileğindeki ağrı üzerine doktora gitti. Spor yaparken bileğini burktuğunu sanan genç kadın doktorun teşhisiyle hayatının şokunu yaşadı.

1
Nikki Jenkins, İngiltere'nin Merseyside bölgesinde yaşayan 39 yaşında fitness aşığı bir kadın. Bugüne kadar pek çok vücut geliştirme yarışmasında birincilik kazandı.
2
Liverpool'da yaşayan Nikki, ayak bileğinde bir yumru olduğunu fark etti. Fitness modeli, önce spor yaparken bileğini burktuğunu sandı.

Bir süre bekledi ancak yumru bir türlü geçmedi. Bu duruma anlam veremeyen Nikki, hastaneye gitti.

3
Ocak ayında hastaneye giden Nikki "ikinci bir bilek kemiği" olarak tarif ettiği yumruyu doktorlara gösterdi. Doktorlar kadına bileğindeki şişliğin, tehlikesiz bir tümör türü olduğunu ve kendiliğinden geçeceğini söyledi. Ancak hekimlerin söylediği gibi olmadı.

4
Ayağını burktuğunu sandı, kanser çıktı!
Ayağını burktuğunu sandı, kanser çıktı!
Nikki'nin bileğindeki yumru gittikçe daha da büyüdü. Hal böyle olunca 39 yaşındaki kadın, başka doktorlara da görünmek zorunda kaldı. Gittiği yeni doktor, Nikki'ye bazı testlerin yanı sıra biyopsi de yaptı. Mayıs ayında çıkan sonuçlar Nikki'nin hayatını yerle bir etti. Biyopsi sonucuna göre, Jenkins "Plemomorphic Rhabdomyosarcoma" adında ender görülen bir kanser türüne yakalanmıştı.
5
Nikki, geçen ayki kontrolünde 12 ay ömrü kaldığını ve dördüncü evre kanser olduğu öğrendi. Ancak Nikki umudunu yitirmiyor. Alternatif yöntemler deneyeceğini söyleyen kadın, kemoterapi gördüğünü ve ailesinin kendisi için sosyal medya üzerinden destek fonu başlattığını anlattı.
6
Hemen tedaviye başlandı ve Nikki yoğun bir mücadele ile hastalığı yenmeyi başararak normal hayatına geri döndü. Ancak Nikki, aradan sadece birkaç ay geçmişken, rutin bir kontrolde yine ve daha kötü haberle sarsındı.
7
8

Bağışıklık sistemini güçlendirecek tedaviler bulduğunu, ancak bu yöntemlerin pahalı olduğunu söyleyen Nikki, bir yandan kemoterapinin verdiği fiziksel yorgunlukla baş etmeye çalışırken diğer yandan da hastalığın duygusal etkileriyle mücadele ediyor.

9
10
Ekim ayındaki tahlil sonuçlarına kanser geri dönmüş ve akciğerine sıçramıştı. Liverpool Echo gazetesine açıklama yapan Nikki, yaşadıklarının "film gibi" olduğunu söyledi. "Yaşadıklarımın gerçek olduğuna inanamıyorum, sanki gerçekten benim başıma gelmiyor gibi..." diyen Nikki, "Soluk alışverişimde sıkıntı yoktu, spora yeniden başlamıştım ve günlük hayatıma geri dönmüştüm" diyerek süreci anlattı.
11
12
"Tekrar kanser olduğumu söylediklerinde gerçekten şoke oldum. Akciğer kanseri olan insanların sürekli öksürdüklerini, rahat nefes alamadıklarını sanırdım. Oysa bende bu belirtilerin hiçbiri yoktu."
13

Son Dakika Bileğini burktuğu için hastaneye gitti! 12 ay ömrü kaldığını öğrendi - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı