Bilim adamları açıkladı! İnsanlığın nesli işte böyle tükenecek - Son Dakika

Bilim adamları açıkladı! İnsanlığın nesli işte böyle tükenecek

13.11.2019 10:07

Oxford Üniversitesi'ndeki bilim adamları, insanlığın neslinin tükenmesi üzerine yürüttükleri çalışmada şaşırtıcı sonuçlara ulaştı.

1
Bilim dünyası, İngiltere'nin önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi'nde yapılan çalışmanın sonuçlarını konuşuyor.
2
Oxford Üniversitesi'nden bilim insanları, araştırmaları için Etiyopya ve Fas'ta elde edilen on binlerce yıllık arkeolojik bulguları kullandılar. Arkeolojik bulgulardan elde edilen verilerle neslimizin tükenmesi ihtimali hesaplandı.
3
İnsanlığın neslinin tükenme ihtimali 14 binde 1!
İnsanlığın neslinin tükenme ihtimali 14 binde 1!
Bilim insanlarının 350 bin yıllık arkeolojik verileri incelediği ve bu verilere dayanarak insanlığın neslinin tükenme olasılığının hesaplandığı belirtildi.

Yapılan çalışmada insanlığın neslinin tükenme ihtimali 14 binde 1 olarak hesaplandı.

4
Neslimizin tükenmesinin bu 14 binde 1'lik ihtimali, bir insanın üzerine yıldırım düşmesi ihtimali olan 700 binde 1'den çok daha yüksek bir oran. Hatta bir insanın köpekbalığı saldırısına uğraması bile insanlığın neslinin sona erecek olmasından daha uzak bir ihtimal olduğu açıklandı.
5
Doğal afetler dünyanın sonunu getirebilir
Doğal afetler dünyanın sonunu getirebilir
Bilim insanlarından oluşan ekip, insanlığın sonunu getirebilecek felaketler arasında doğa olaylarını gösteriyor. Ancak insan eliyle meydana gelebilecek felaketler olan nükleer savaş, iklim değişikliği ve bilinçsiz antibiyotik kullanımı gibi olaylar da insan neslinin sona ermesine neden olabilir.

Son Dakika Bilim adamları açıkladı! İnsanlığın nesli işte böyle tükenecek - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • birisi: Siz doktorun önerdiği tedaviyi uygulamayarak çocuğunuzu ölüme terk etmek isteyebilirsiniz ama kimseyi bu şekilde yönlendiremeye hakkınız yok.Yok antibiyotik vermeyin yok aşı yaptırmayın.yok doktor oara alıyormuş ilaç firmasından.Doktor sizin çocuğunuzu sizden daha çok düşünür.en doğrusunu yazar.Bu kadar saçma bir şey nasıl düşünür bir insan inanılır gibi değil Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • muro: çocuklarınız grip oldugu zaman antibiyotikler şuruplar vermeyin. doktorlar ilaç firmalarından avanta alıyor ilaçları reçeteye yazıp satılmasını saglamak için. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden