Son Dakika Haberleri: Bilim İnsanları Açıkladı: Köpekler Sakallı Erkeklerden Daha Temiz

Bilim İnsanları Açıkladı: Köpekler Sakallı Erkeklerden Daha Temiz

2 ay önce

İsviçreli bilim insanları, erkeklerin sakalında bulunan bakterilerin, köpekte bulunan bakterilerden daha fazla olduğunu ortaya koydu.

1
İsviçreli bilim insanları erkeklerin sakal yoluyla köpeklerden virüs kapıp kapmayacağını araştırırken şans eseri başka çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Araştırmada erkeklerin sakalında köpek tüylerine göre daha yüksek oranda bakteri olduğu saptandı.
2
30 köpeğin boynundan ve 18 erkeğin sakalından alınan numuneler karşılaştırıldı.
3
18 ve 76 yaş arası erkeklerin tümünde yüksek oranda bakteri olduğu görüldü. Köpeklerin ise sadece 20'sinde yüksek bakteri oranı görüldü. Diğerlerinde orta ve düşük oranda bakteri tespiti gözlemlendi.
4
Araştırmada, 7 erkeğin sakalında hastalığa yol açabilecek bakteri saptandı. Araştırma bulguları ile köpek tüylerinin erkek sakalından daha temiz olduğu yorumu yapılabilir.
Haber Yayın Tarihi : 19.04.2019 04:35 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İsviçre Alpleri'nin Zirvesinde Ne Olduğunu Gören Şoke Oluyor! Doğuştan Elleri Olmayan Kadın Ayakları ile Uçak Kullanan İlk Pilot Oldu! Kızının Doğum Günü için Hurda Vosvos'u Baştan Yarattı! Son Hali İnanılmaz Game Of Thrones Oyuncuları Bölüm Başı Ne Kadar Kazanıyor Doğum Oranı Artsın Diye Tüm Çiftlere Ücretsiz Viagra Dağıtılacak!