Bilim insanları bunu da yaptı! Şeytanla ilişkiye girdiğini söyleyen cadının yüzü ortaya çıktı - Son Dakika

Bilim insanları bunu da yaptı! Şeytanla ilişkiye girdiğini söyleyen cadının yüzü ortaya çıktı

03.11.2019 11:55

İskoçya'da, 300 yıl önce şeytanla cinsel ilişkiye girdiğini itiraf ettikten sonra hapse atılan ve orada can veren Lilias Adie isimli kadının yüzü, bilim insanları tarafından dijital ortamda üç boyutlu olarak canlandırıldı.

1
İskoçya'da, 18. yüzyılda yaşamış olduğu belirlenen ve 300 yıl önce şeytanla ilişkiye girdiği itirafı yüzünden hapse atılan Lilias Adie isimli cadı, 1704 yılında kaldığı hapishanede hayatını kaybetmişti.
2
Büyücü olduğu iddia edilen ve mezardan çıkmasından korkan halk tarafından cesedi İskoçya'da bulunan Fife sahilindeki bir taşın altına gömülen cadının kalıntıları, 1854 yılında bir grup avcı tarafından çıkarılıp müzede korumaya alınmıştı.
3
Kafatası ortadan kaybolan Adie'nin yüzünün neye benzediğini merak eden bilim insanları, harekete geçti.
4
Adie'nin kayıp kafatasının fotoğraflarından yararlanan uzmanlar, cadının yüzünü üç boyutlu sanal heykel ve adli tıp yöntemleri ile canlandırınca, ortaya çıkan görüntü şaşırttı.

5
Uzmanlar, Lilias Adie'nin yüzünün, beklediklerinden daha 'cana yakın bir kadın' olduğunu söyledi.

Son Dakika Bilim insanları bunu da yaptı! Şeytanla ilişkiye girdiğini söyleyen cadının yüzü ortaya çıktı - Son Dakika


YORUMLAR (23)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Elliot Page, cinsiyet değiştirip erkek olduğunu açıkladıktan bir ay sonra eşine boşanma davası açtı Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor Güzelliğiyle sınırları aştı! Fahriye Evcen dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listesinde 7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş