Bilim İnsanları Şaşkın! Beyin, Ölümden Sonra 10 Dakika Daha Çalışıyor - Son Dakika

Bilim İnsanları Şaşkın! Beyin, Ölümden Sonra 10 Dakika Daha Çalışıyor

11.03.2017 15:53

Kanadalı bilim insanları, “tıbben ölü" kavramının yeniden gözden geçirilmesine neden olabilecek bir araştırmaya imza attı. Araştırma, beynin ölümden sonra 10 dakika daha çalıştığını ortaya koydu.

1
Beynin öldükten sonraki durumunu inceleyen araştırmacılar, "tıbben ölen" bir kişinin beyninin 10 dakika boyunca delta dalgaları yaydığını gözlemledi.

2
Uzmanlar, bu dalgaların normalde derin uykuda yayıldığına dikkat çekiyor.

3
Doktorlara göre, hayatını kaybeden bazı hastaların beyni, ölümden sonra 10 dakika boyunca "derin uykuda" olan bir insanın beyni gibi çalışıyor.

4
Kanada'da bir yoğun bakım birimindeki doktorlar bu olayı olağanüstü olarak nitelendirdiler.

5
Araştırmanın, "tıbben ölü" kavramının yeniden gözden geçirilmesine yol açabileceği belirtiliyor. Özellikle organ nakli için beyin ölümü gerçekleşen donörün doktorlar tarafından tıbben ölü sayılması gerekiyor

6
Bununla birlikte, bilim insanları, ölüm sonrası yaşantı için bunun ne anlama geldiğinden bahsetmek için henüz erken olduğunu söyledi.

Son Dakika Bilim İnsanları Şaşkın! Beyin, Ölümden Sonra 10 Dakika Daha Çalışıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor