Bilim İnsanları Şaşkın! Beyin, Ölümden Sonra 10 Dakika Daha Çalışıyor - Son Dakika

Bilim İnsanları Şaşkın! Beyin, Ölümden Sonra 10 Dakika Daha Çalışıyor

3 yıl önce

Kanadalı bilim insanları, “tıbben ölü" kavramının yeniden gözden geçirilmesine neden olabilecek bir araştırmaya imza attı. Araştırma, beynin ölümden sonra 10 dakika daha çalıştığını ortaya koydu.

1
Beynin öldükten sonraki durumunu inceleyen araştırmacılar, "tıbben ölen" bir kişinin beyninin 10 dakika boyunca delta dalgaları yaydığını gözlemledi.

2
Uzmanlar, bu dalgaların normalde derin uykuda yayıldığına dikkat çekiyor.

3
Doktorlara göre, hayatını kaybeden bazı hastaların beyni, ölümden sonra 10 dakika boyunca "derin uykuda" olan bir insanın beyni gibi çalışıyor.

4
Kanada'da bir yoğun bakım birimindeki doktorlar bu olayı olağanüstü olarak nitelendirdiler.

5
Araştırmanın, "tıbben ölü" kavramının yeniden gözden geçirilmesine yol açabileceği belirtiliyor. Özellikle organ nakli için beyin ölümü gerçekleşen donörün doktorlar tarafından tıbben ölü sayılması gerekiyor

6
Bununla birlikte, bilim insanları, ölüm sonrası yaşantı için bunun ne anlama geldiğinden bahsetmek için henüz erken olduğunu söyledi.

Haber Yayın Tarihi: 11.03.2017 03:53 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Model Kinsey Wolonski NBA efsanesi Kobe Bryant için yarı çıplak sahaya atladı Danimarka'nın Beckham'ları, televizyon yıldızı oluyor! İlişkilerini herkes görecek Dünyanın en çok tanınan kadın mumyası Takabuti'nin ölüm nedeni ortaya çıktı Mucize Doktor'un Başhemşire Selvi'si bakın kiminle evli! Gören şaşıp kalıyor Kadın yolcu 'Sütyeniniz görünüyor' bahanesiyle uçağa alınmadı

Son Dakika Haberleri