"Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali - Son Dakika

"Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali

30.11.2020 12:06

Bir döneme skandallarıyla damga vurmuş isimlerinden Özlem Savaş, şimdilerde gözlerden uzak sakin bir yaşam sürdürüyor. "Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızlara kazınan ünlü ismin son hali şaşırttı.

1
Muhteşem güzelliğiyle bir döneme damga vuran Özlem Savaş sosyal medyayı aktif kullanan ünlüler arasında.
2
İşte Özlem Savaş'ın son hali...
3
Liseden sonra Boğaziçi Üniversitesi'nin bilgisayar mühendisliği bölümünü kazandı. Herkes onun bu alanda kariyer yapacağını düşünürken o bambaşka bir alana, gösteri dünyasına atım attı.
4
Savaş, "Hiç işim olmaz. Bilim kadını olup da aç mı kalaydım" diyerek dikkatleri üzerine çekmişti.
5
İşleri yolunda gitmeyen ünlü oyuncu, ekonomik zorluğun pençesinde savaş verirken, pavyonda sahne almaya başladı. Ama bu konuda da şans yüzüne gülmedi ve pavyondaki işini bıraktı.

6
Özlem Savaş, İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda, Bir Yalan Çemberi, Çıplak Ayak, Ağır Roman, Kaç Baba Kaç, Gecenin Kulları gibi oyunlarda rol aldı.
7
Yeni projeleri değerlendiren Özlem Savaş son haliyle de dikkat çekiyor. Son olarak Aslı Bekiroğlu ve Alper Saldıran'ın başrolünde yer aldığı Aşkım Bahardı filminin kadrosunda olduğunu duyurdu.
8
Bir süre popülerliğini yitiren Savaş, işleriyle değil skandallarla magazin manşetlerini süsledi. Zaman zaman aşırı alkollü bir şekilde araba kullanmaya kalkışınca polislerle tartışıp "Sen benim kim olduğumu biliyor musun?" diye tepki gösterdiği için haber oluyordu.
9
Bundan sonra kariyerinde yükseliş dönemi başladı Savaş daha sonra sinemaya adım attı. Tunç Başaran'ın unutulmaz filmi Uçurtmayı Vurmasınlar, Sekizinci Saat, Manisa Tarzanı gibi filmlerde oynadı.
10
2000'li yılların başında Uçurtmayı Vurmasınlar filminde rol alan Savaş'ın bu filmle makus talihi son buldu.
11
Bir dönem albüm çıkarmaya karar veren Savaş, bir iç giyim firmasının sponsor olduğu kasetini çıkardı ama o alanda da tutunamadı.

12
Özlem Savaş, sık sık yaşadığı tartışmalı olaylarla da magazin basınının gündemine geldi. Ünlü oyuncu, bir dönem eski sevgilisi İlyas Atak'ın kaset skandalıyla manşetlere çıktı. İki yıl ilişki yaşadığı Atak ile yatak görüntüleri bir magazin gazetesinde yayınlandı.

13
Savaş o günler hakkında şöyle konuşmuştu: "Hatırlamak bile istemiyorum o günleri. İlyas'la, Gülben'den ayrıldıktan sonra büyük bir aşk yaşadım. Bu birlikteliğimiz iki yıl sürdü. Bunu o dönemin gazetecileri de çok iyi bilir. Sonra bir gün, bir magazin gazetesinde resim çıktı. İlyas'la yatakta çekilmiş görüntülerdi ve benim adım yazılıydı. Sonradan öğreniyorum ki bu adam sevişirken, kameraya alırmış. Böyle olacağını bilemezdik. Umarım daha çok canlar yanmaz."

14
15
Türkiye'ye döndüğünde Şişli Terakki Lisesi'nde okudu. Okulun son yıllarında matematik ve fizik alanında TÜBİTAK ödülü kazandı.
16
Özlem Savaş 15 Ekim 1969'da İstanbul'da doğdu. Avusturya Kız Lisesi'ni kazandı ama o sıralarda babasıyla birlikte İsviçre'ye gitmesi gerektiği için eğitimini İsviçre'de sürdürdü.

17

YORUMLAR (2)
500

Son Dakika 'Bilim kadını olup aç mı kalsaydım' sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali - Son Dakika


Advertisement